W piątek, 13 maja podczas konferencji prasowej parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej przedstawili swoje stanowisko dotyczące inwestycji drogowych w naszym regionie.

– Inwestycje w Polsce od kilku lat znacznie spadają. W 2015 poziom inwestycji wynosił około 20%. Według zapowiedzi z kampania wyborczej w planach PIS-u poziom inwestycji zostanie podniesiony do poziomu 25%. Tym czasem statystyki są zatrważające. Inwestycje w Polsce spadły i to o poziomu zaledwie 15%. To rzutuje również, szczególnie na zakres inwestycji drogowych w południowej Wielkopolsce. Tych inwestycji o które my każdego roku walczymy i wnosimy do budżetu państwa konkretne propozycje środków, na przykład na S11 i drogę nr 25, która znacznie ułatwiłaby dostęp do autostrady A2 z naszego regionu – mówi senator Ewa Matecka.

Jak mówił podczas konferencji poseł Mariusz WitczakŚledząc dokumenty rządowe i wypowiedzi ministrów wiem, że nic się nie dzieje w sprawach budowy drogi S11. Ona tak naprawdę została przez PIS wykreślona z początkiem kadencji PIS-u w 2015/2016 roku. Potem obiecano wpisanie tej drogi jako inwestycji priorytetowej do tych nowych inwestycji o których mówi Morawiecki. Też się tylko na słowach tylko skończyło. Dzisiaj tak naprawdę mamy bardzo długa perspektywę budowy tej drogi, ona już powinna być realizowana i tak naprawdę kończona. Nic się nie robi poza obwodnicami, które za naszych rządów zostały zbudowane w południowej Wielkopolsce. I to jest wielki problem, gdyż jeśli nie jest realizowana droga S11 to znaczy, że ona może być kończona po roku 2030. Jest to bardzo długa perspektywa, która świadczy o nieudolności PIS-u w kwestii budowy dróg.

Jak przekazano podczas konferencji osobną sprawa jest droga nr 25, która zdaniem parlamentarzystów KO jest prostą inwestycją, gdzie szacuje się jej koszt na około 2.5 mld złotych. Powinno to pozwolić, żeby połączyć Ostrów i Kalisz z autostradą A2 z węzłem Modła, budując przy okazji obwodnicę Kalisza. Jak zaznaczono PIS w tym samym czasie potrafi wydać podobne kwoty na jakieś „bzdurne projekty”. Kończy się druga kadencja, nic się nie dzieje w tej kwestii, a zdaniem parlamentarzystów brak działań jest szkodliwy dla naszego regionu.

Zobacz również: Czym opłaca się ogrzewać nasze domy? Ostrowianin przygotował specjalny kalkulator
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments