FOT: pixabay.com

W okresie świątecznym prawie każdy z nas zadaje sobie pytanie, co zrobić z niechcianym prezentem. Wśród prezentów, które otrzymujemy w wigilijny wieczór, pojawia się przynajmniej jednak rzecz, która nie do końca przypada nam do gustu i nie wiemy, co z nią zrobić.

Otrzymując niechciany prezent, na pewno nie powinniśmy go wyrzucać. Każdy prezent nawet nietrafiony może mieć wartość materialną, więc jeśli nam się nie podoba, może uda nam się go sprzedać i tym samym kupić to, co nam przypadnie do gustu.
Właśnie sprzedaż jest najczęściej przez nas wybieranym sposobem na pozbycie się niechcianego prezentu. Dzisiaj internet daje nam wiele takich możliwości od jego wystawienia na portalach aukcyjnych, poprzez portale ogłoszeniowe.

Wymiana lub zwrot – w większości sklepów możemy dzisiaj wymienić zakupione przed świętami rzeczy. Oczywiście warunkiem, aby tak się stało, jest posiadanie paragonu. Jak nie został dołączony do prezentu, zawsze możemy poprosić osobę, która prezent nam ofiarowała o niego, właśnie pod kątem wymiany na inny rozmiar czy kolor.

Zawsze możemy prezent przekazać innej osobie, jednak nie należy robić tego w kręgu rodzinnym czy towarzyskim. Jeśli nie rozmawialiśmy z osobą, od której dany prezent dostaliśmy i nie wybraliśmy opcji wymiany lub zwrotu, pomyślmy, jak się poczuje, gdy zobaczy, że jej prezent oddajemy komuś innemu.

Nie powinniśmy również zagracać sobie mieszkań niechcianymi prezentami, czy też ich niszczyć. Zawsze lepiej wybrać inne rozwiązanie,

Niechciany prezent zawsze możemy przekazać potrzebującym. Wiele prezentów, które otrzymujemy, możemy przekazać osobą, które są w gorszej od naszej sytuacji materialnej. Różnego akcje charytatywne organizowane są przez cały rok, a pomimo że nam dany prezent nie odpowiada, komuś będzie bardzo przydatny.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments