Obraz autorstwa callmetak na Freepik

300 000 zł – taką kwotę firma Correct, spółka córka COM40, przekazała na realizację programu dofinansowania proekologicznych systemów grzewczych w gminie Nowe Skalmierzyce.

Na spotkaniach z mieszkańcami w sprawie budowy Centrum Odzysku Energii Eko-Volt, inwestor informował, że przekaże darowiznę na realizację programu dofinansowania proekologicznych systemów grzewczych w gminie Nowe Skalmierzyce. Tak też się stało. Jerzy Łukasz Walczak, burmistrz gminy i miasta Nowe Skalmierzyce i Jacek Karasiński pełnomocnik firmy Correct (spółka z grupy COM40) podpisali dokumenty o wsparciu w wysokości 300 000 zł.

Pieniądze zostały przekazane z myślą o ochronie i poprawie jakości powietrza. Środki zostaną przeznaczone na realizację programu wsparcia proekologicznych systemów grzewczych, który wpisuje się również w długofalową strategię COM40 i jej spółek. Przekazane pieniądze będą miały istotny wpływ na lokalną społeczność, przyczyniając się do pozytywnych zmian, poprawy jakości powietrza i komfortu życia mieszkańców.

Grupa COM40 zamierza wybudować Centrum Odzysku Energii Eko-Volt, w którym w sposób kontrolowany i bezpieczny dla środowiska będzie odzyskiwana energia z odpadów. Do instalacji nie trafią jednak zwykłe śmieci, tylko paliwo alternatywne Pre-RDF wytworzone z odpadów nienadających się do recyklingu. EkoVolt ma powstać przy zakładzie COM40 w Ociążu, przy ul. Torowej 11. Inwestycja pozwoli największemu pracodawcy w regionie zachować konkurencyjność poprzez zminimalizowanie skutków olbrzymich podwyżek opłat za energię elektryczną. Przedsiębiorstwo zapewnia 1/3 dochodów własnych samorządu Nowych Skalmierzyc z podatku od nieruchomości i podatków dochodowych (tj. ponad 20 mln zł). Dzięki inwestycji Eko-Volt utrzymany zostanie poziom zatrudnienia, zwiększeniu ulegną wpływy do budżetu gminy.

Wsparcie programu dofinansowania proekologicznych systemów grzewczych stanowi ważny element proekologicznych działań COM40 w gminie Nowe Skalmierzyce. Więcej na temat inwestycji Eko-Volt można znaleźć na stronie https://eko-volt.pl.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments