W otoczeniu pięknych lasów i terenów rekreacyjnych na tzw. Zawadach odbył się pierwszy Cross Śliwnicki zorganizowany przez Stowarzyszenie Eudajmonia. W wyścigu wzięło udział 73 uczestników z podziałem na bieg główny 10 km oraz bieg towarzyszący 5 km.

W pierwszej kategorii zwyciężył Piotr Frencel z czasem 39:53, drugie miejsce zajął Ryszard Płochocki (40:12), a trzecią lokatę objął Tomasz Krzywik (41:12).

Wśród kobiet wyniki kształtowały się następująco – Emilia Kasprzak (47:43), Katarzyna Walotka (47:52) oraz Bogumiła Tanas (48:37).

Najszybszy w biegu na 5 km był Adam Kołodziej (17:06), następnie Grzegorz Rogala (17:56) oraz Marcin Grzeszczyk (19:03).

W gronie kobiet triumfowały Izabela Juszczak (22:49), Marta Salaj (28:09) oraz Hanna Grzelak (29:37).

Otwarcia zawodów dokonał burmistrz Jerzy Łukasz Walczak, który następnie wspólnie z prezes Stowarzyszenia Eudajmonia Agnieszką Pawlak wręczał puchary oraz nagrody.

– Gratuluję sportowego ducha oraz zaangażowania wszystkim uczestnikom crossu – zaznaczył burmistrz. – Cieszę się, że na terenie naszej gminy pojawia się coraz więcej podobnych inicjatyw.

Nie zapomniano także o najmłodszych organizując dla nich specjalne sportowe konkurencje- z tej formy zabawy skorzystało trzydziestu pięciu zawodników. O posiłek dla biegaczy zatroszczyło się śliwnickie Koło Gospodyń Wiejskich, a o bezpieczeństwo dbało OSP Skalmierzyce. Dodatkową atrakcją był namiot edukacyjny Lasów Państwowych, gospodarza crossu. Zadanie było współfinansowane z budżetu Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce.
ŹRÓDŁOUMiG Nowe Skalmierzyce, Aleksander Liebert
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments