apteka lek wycofano z obrotu
zdjęcie poglądowe; pixabay.com

Jak poinformowała prezydent miasta Beata Klimek w marcu zwróciła się z pisemnym apelem do Premiera oraz Marszałków Sejmu i Senatu o zmianę przepisów dotyczących samorządowych programów społecznych, takich jak karta seniora czy karta rodziny wielodzietnej.

 

Chodzi o zmianę przepisów, tak aby prawo umożliwiało włączenie do nich pakietu ulg i zniżek w aptekach.

– Dziś z przykrością należy stwierdzić, że obecne przepisy uniemożliwiają udzielanie takich korzyści – informuje Beata Klimek. – Mieszkańcy często pytają mnie o ofertę zniżek i ulg w aptekach. Niestety ich udzielanie jest obecnie niemożliwe. Zabraniają tego przepisy. A warto podkreślić, że chęć włączenia się w nasze programy społeczne, a co za tym idzie, udzielanie ulg i zniżek – deklaruje wielu lokalnych aptekarzy.

Po zmianie przepisów z oferty ulg i zniżek mogliby wtedy skorzystać mieszkańcy Ostrowa korzystający z kart rodziny 3+ oraz karty seniora.

– Właśnie dlatego, w imieniu wielu tysięcy ostrowskich seniorów i rodzin 3+, zwróciłam się z apelem o zmianę przepisów w taki sposób, aby umożliwiały aptekom udział w takich programach, jak Ostrowska Karta Seniora czy Ostrowska Karty Rodziny 3+ – dodaje Beata Klimek.

Z pewnością jest to też sprawa, którą mogliby zainteresować się ostrowscy parlamentarzyści i ponad podziałami lobbować za takim, korzystnym dla mieszkańców rozwiązaniem.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments