Na ostrowskim wysypisku testowany jest innowacyjny system do neutralizacji odorów oraz pyłów. Jeśli urządzenie się sprawdzi, zostanie zakupione na stałe. Zostanie również sporządzona analiza wpływy instalacji RZZO na środowisko.

– Spółka RZZO na okres testowy wypożyczyła innowacyjny system do neutralizacji odorów oraz pyłów – informuje prezydent miasta, Beata Klimek. – Jeśli urządzenie zda egzamin, zostanie zakupione na stałe. Jest to mobilne urządzenie z własnym źródłem wody, które może być przemieszczane w różne miejsca w zależności od potrzeby. Urządzenie automatycznie miesza płynny neutralizator z wodą i pompuje substancję do dyszy umieszczonej na wysięgniku. Zasięg rozpylania roztworu wynosi 25 metrów.

Przeprowadzona zostanie również analiza oddziaływania instalacji RZZO na środowisko. Analiza realizowana będzie w formie oceny wpływu na środowisko m.in. przez badania, w toku których na przełomie grudnia 2019 a stycznia 2020 roku, uzyskane zostaną wyniki opracowane w formie raportu. Wykona to firma Sweco Consulting Sp. z o.o. z Poznania.

– Konsultanci Sweco, dzięki doświadczeniu w zakresie ochrony środowiska zaproponują dodatkowe rozwiązania pozwalające zmniejszyć niekorzystny wpływ inwestycji na warunki życia ludzi – dodaje prezydent miasta.

Zobacz również: Smród z wysypiska. Odbyło się spotkanie z mieszkańcami
ŹRÓDŁOfacebook.com/prezydent.beata.klimek
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments