RADNI Pytają. MIASTO Odpowiada. Ponownie z pytaniem odnośnie opłat na parkingu przy starym cmentarzu zwrócił się do prezydent miasta, radny Piotr Lepka, który tym razem zapytał o parkowanie podczas zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych.

Jak informowaliśmy wcześniej na parkingu przy Starym Cmentarzu doszło do zmian w zakresie opłat za parkowanie. Więcej na ten temat>>

Radny Piotr Lepka ponownie zapytał władze miasta o parkowanie przy Starym Cmentarzu w Ostrowie i w swojej interpelacji zwraca m.in uwagę „na fakt, że zbliża się czas szczególny, jakim dla osób wierzących jest Dzień Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny. Dni te przypadają na poniedziałek i wtorek, kiedy to istnieje konieczność opłaty (zwolnienie dotyczy wyłącznie soboty od godz. 14:00 i niedzieli). Oczywistym rozwiązaniem problemu będzie wprowadzenie modyfikacji polegającej na zwolnieniu z opłaty na czas 1 godziny przy zachowaniu konieczności pobrania bezpłatnego biletu. To rozwiąże też problem 3 miejsc parkingowych od strony ul. Wysockiej, które nie są wydzielone oznakowaniem poziomym i z reguły pozostają zajęte oraz sytuacje szczególne, jakimi są ceremonie pogrzebowe.”

W udzielonej odpowiedzi przez władze miasto, poinformowano, że „Odnosząc się do tematu opłat w okresie Wszystkich Świętych informuję, iż wzorem lat ubiegłych, kiedy nie pobierano opłat od osób odwiedzających groby swoich bliskich, również w bieżącym roku takie opłaty nie będą pobierane.”

Oczywiście otwarte pozostaje pytanie, czy przyjeżdżający na parking będą odpowiednio poinformowani o tym fakcie i czy będzie to dotyczyło tylko dnia Wszystkich Świętych czyli 1 listopada, czy również tak jak zapytał radny w swoim zapytaniu obejmie to także Dzień Zaduszny, który przypada 2 listopada.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments