Dzisiaj podczas konferencji prasowej minister zdrowia Andrzej Niedzielski po spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim i Radą ds. Covid poinformował, że przez ostatnie dwa tygodnie, z każdego tygodnia na tydzień obserwowany jest mniej więcej 60% wzrosty zakażeń koronawirusem.

– Rośnie liczba zakażeń, jednak sytuacja nakazuje koncentrować się na liczbie hospitalizacji. Jeśli nie przekroczy 5 tys. w skali całego kraju, nie będziemy podejmować żadnych kroków restrykcyjnych, chyba że sytuacja będzie nakazywała szybsza reakcję – powiedział minister zdrowia Andrzej Niedzielski i jak dodał – Choć w najbardziej prawdopodobnym scenariuszu wzrośnie liczba hospitalizacji, to biorąc pod uwagę poziom wyszczepienia społeczeństwa – nie zagrozi to wydolności systemu opieki zdrowotnej.

Jednocześnie szef resortu zdrowia zarekomendował jedynie grupom ryzyka – osobom po 70. roku życia i osobom z osłabioną odpornością – by w przestrzeniach zamkniętych, powrócić do noszenia maseczek i stosowania zasady DDM czyli dezynfekcja, dystans, maseczka.

Zobacz również: Dywidenda wróciła w części do Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego jako pożyczka
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments