Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego mogą zgłaszać poprzez specjalnie utworzony adres e-mail oraz numer telefonu miejsca, które wymagają interwencji służb miejskich w zakresie utrzymania porządku.

 

– Do tej pory otrzymaliśmy siedem zgłoszeń – informuje nasz portal Karolina Krawczyk z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego. – W przypadku terenów miejskich interwencje podejmowane były od razu, w przypadku terenów prywatnych nie jest możliwe uprzątnięcie terenu przez służby miejskie. W takich przypadkach wysyłamy do właścicieli nieruchomości wezwania do uporządkowania terenu.

Co najważniejsze akcja nie będzie trwała tylko do zbliżających się świąt. Adres e-mail oraz numery telefonu będą działały w sposób ciągły.

Dlatego jeśli w Waszej okolicy nie jest posprzątane, to podpowiadamy, gdzie interweniować. Wyślij e-mail na adres: czystosc@umostrow.pl lub zadzwoń pod numer 062-5822237.

Poinformuj jednocześnie nas za pośrednictwem wiadomości na naszym fanpage na Facebooku lub poprzez wiadomość e-mail na adres redakcja@twojostrow.pl, sprawdzimy czy służby zadziałały we właściwy sposób.

Jednocześnie na terenie miasta pojawiły się billboardy z akcją „Czyste miasto na wiosnę”. To pierwszy etap miejskiej kampanii przeciwko wandalizmowi, rasizmowi, ksenofobii oraz retoryce faszystowskiej.

– Ostrów Wielkopolski jest miastem tolerancyjnym i otwartym i nie ma naszej zgody na zalewanie naszego miasta niegodnymi hasłami – mówi prezydent Beata Klimek. – Chciałabym z tego miejsca również zaapelować do wszystkich mieszkańców naszego miasta. Jeśli spotykacie się z tego typu aktami wandalizmu, wzywającymi do nienawiści, niszczącymi nasze miejskie mienie, ale także wizerunek naszego miasta, nie przechodźcie wobec tego obojętnie. Każdy taki przypadek zgłaszajcie policji lub Straży Miejskiej. Musimy zrobić wszystko, aby winni zostali ukarani. Chcemy, aby nasze miasto było bezpieczne i wolne od tego typu haseł. Niech będzie to przedmiotem naszej wspólnej troski – apeluje prezydent.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments