W czwartek, 10 października o godzinie 16:30, w Ostrowskim Centrum Kultury, przedstawiciele Fundacji Czyste Powietrze będą doradzać mieszkańcom, jak uzyskać dofinansowanie na wymianę starego pieca i termomodernizację domu.

Program „Czyste Powietrze“ ma pomóc ograniczyć szkodliwą emisję zanieczyszczeń do powietrza ze starych kopciuchów nadal znajdujących się w niektórych domach jednorodzinnych. Na ten cel przeznaczono 103 mld złotych. Dofinansowanie do 90 % kosztów można uzyskać zarówno na dom nowo budowany, jak i istniejący.

Fundacja Czyste Powietrze pomaga bezpłatnie wypełnić wniosek o dotację oraz doradza, jak zacząć ogrzewać dom w sposób ekologiczny. Podczas spotkania doradcy z Fundacji opowiedzą m.in. kto może ubiegać się o dofinansowanie, jak wyliczyć kwotę dotacji, na które działania można uzyskać zwrot z programu. Na miejscu będzie można otrzymać bezpośrednią pomoc przy wypełnieniu wniosku.

– Spotkanie to dojdzie do skutku dzięki współpracy, jaką Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska ostrowskiego Urzędu Miejskiego nawiązał z Fundacją Czyste Powietrze ze Szczecina. Na miejscu pojawią się też stoiska kilku firm lokalnych zajmujących się rekuperacją, ocieplaniem budynków, a także biura projektowego. Tam także będzie można uzyskać dodatkowe informacje – informuje Eliza Dembna, dyrektor wydziału.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Warto przypomnieć, że w maju 2019 roku Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego powołała Pełnomocnika ds. Czystego Powietrza, do którego głównych zadań należy udzielanie informacji na temat Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze“ – pomaganie w wypełnianiu wniosków o dofinansowanie, przyjmowanie gotowych wniosków, weryfikowanie zgodności danych we wniosku z kryteriami dostępu Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze“, a także pomaganie przy wypełnieniu wniosku o płatność. Biuro Pełnomocnika znajduje się na drugim piętrze ostrowskiego Urzędu Miejskiego w pokoju 213. 

Zobacz również: Stan jakości i poziom zanieczyszczenia powietrza w Ostrowie
ŹRÓDŁOUM Ostrów
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments