Damian Stodolski, 8-latek z Wtórku pod Ostrowiem Wielkopolskim choruje na bardzo ciężką, w Polsce nieuleczalną chorobę – adrenoleukodystrofię. Rodzice szukają pomocy za granicami naszego kraju, a w akcję zaangażował się również Zbigniew Stonoga, który dzisiaj odwiedził chłopca.

Jak czytamy w apelu o pomoc..
„Trudno zacząć, jednak przyszedl czas żeby nasza historia ujrzała światło dzienne…Znaleźliśmy się w bardzo trudnej sytuacji życiowej. U naszego syna zdiagnozowano bardzo ciężką, w Polsce nieuleczalną chorobę- adrenoleukodystrofię. Jest to choroba, która małymi krokami odbiera mu szansę na normalne fukcjonowanie. Zaczęło się od regresu rozwojowego na początku pierwszej klasy szkoły podstawowej. Myśleliśmy, że może to być na podłożu psychicznym, że nie radzi sobie z obowiązkami szkolnymi i całą tą nową otoczką. Pani psycholog kazała nam jednak jak najszybciej udać się do neurologa. W między czasie zaczęło uciekać oczko. Po wizycie u okulisty okazało się, że jego wzrok się pogorszył. Damianek również zaczął niedosłyszeć. Okazało się jednak, że problem nie jest laryngologiczny lecz neurologiczny. Do tego wszystkiego doszły problemy z koordynacją.

Po 16-dniowym pobycie na łódzkiej neurologii nasz świat się zawalił. Gdyby choroba była zdiagnozowana wcześniej Damianek mialby szansę na przeszczep szpiku lub podanie komórek macierzystych. Niestety- zmiany w jego mózgu są już zbyt wielkie i polscy lekarze rozkładają ręce. Wciąż jesteśmy w trakcie szukania pomocy na skalę światową. Nie poddamy się! W końcu chodzi o życie naszego dziecka! Jako rodzice Damianka zwracamy się do Was z ogromną prośbą. Jeśli jeszcze nie rozliczyliście swoich pitów, a chcielibyście przekazać komuś swój 1% będziemy naprawdę dozgonnie wdzięczni za przekazanie go naszemu dziecku. Na ten moment pieniążki potrzebujemy na leki spowalniające przebieg choroby, witaminy, suplementy, rehabilitację.

Mamy nadzieję, że nadejdzie dzień, kiedy będziemy mogli napisać- TAK! Znaleźliśmy miejsce, gdzie pomogą naszemu dziecku! Wtedy tych złotówek będziemy potrzebować znacznie więcej. Dla osób, które chciałyby nas wesprzeć w tej nierównej walce podajemy nr KRS, oraz nr konta, na który można dokonywać wpłaty. Nie jest to dla nas łatwy post, jednak wiemy, że bez Waszej pomocy nie damy rady. Z góry dziękujemy za wszelką okazaną pomoc, Prosimy również o modlitwę w intencji Damianka i mocne trzymanie kciuków!”

W akcję pomocy zaangażował się również Zbigniew Stonoga, który dzisiaj przyjechał do Damiana Stodolskiego.

O pomoc dla Damiana zaapelował również w mediach społecznościowych wójt Gminy Ostrów Wielkopolski Piotr Kuroszczyk„Uczeń pierwszej klasy Szkoły Podstawowej im. Orła Białego we Wtórku potrzebuje naszej pomocy. Chłopiec jest chory na nieuleczalną w Polsce chorobę, adrenoleukodystrofię. Rodzice szukają możliwości pomocy. Wszystkie informacje, jak to można zrobić znajdują się w publikowanej ulotce. Proszę o udostępnienie informacji, bo być może tak uda się trafić do kogoś, kto będzie mógł zaoferować pomoc. „

Pomóc można przez przekazanie 1% naszego podatku lub wpłatę na konto fundacji:

1% podatku Fundacja Muszkieterów
KRS 0000109501
dopisek: Damian Stodolski


Fundacja Muszkieterów
ul. Św. Mikołaja 5
Swadzim
62-080 Tarnowo Podgórne
nr konta 27 1090 1463 0000 0000 4673 1720
(Santander)
tytuł przelewu: Darowizna- Damian Stodolski

Pamiętaj pomagasz poprzez wpłatę nawet drobnej kwoty oraz poprzez udostępnianie tego artykułu, aby informacja o akcji dotarła do jak najszerszego grona. Nigdy nie wiadomo, kto będzie mógł w danym momencie pomóc.