W piątek, 29 września na Dużej Scenie Ostrowskiego Centrum Kultury wystąpi Daria ze Śląska. Koncert odbędzie się w ramach 31. Festiwalu Wszystko Jest Poezją.

Daria ze Śląska to kolejne odkrycie wytwórni Jazzboy Records, odpowiedzialnej za sukcesy Korteza i Kaśki Sochackiej! O Darii ze Śląska zrobiło się głośno jeszcze przed jej oficjalnym debiutem płytowym. Pierwsze dwa single „Falstart albo faul” i „Dziewczyna z tatuażem” szybko podbiły Internet, a kolejne „Kill Bill” i „Gambino” przebiły się nawet na listy przebojów w rozgłośniach radiowych. Wreszcie w kwietniu tego roku pojawił się album „Tu była”, w którego nagraniu pomogli Darii artyści współpracujący m.in. z Kortezem, Natalią Przybysz, Melą Koteluk, Arturem Rojkiem i grupą Hey.

Wokalistka została okrzyknięta „objawieniem roku”, krytycy docenili jej autorskie i osobiste teksty, a także melancholijny i kameralny klimat piosenek. Daria wypracowała wyrazisty styl pisania, czerpiący zarówno z własnych doświadczeń, jak i z odniesień do popkultury. A jednocześnie wykreowała własną wizję ambitnej muzyki pop, która przypadnie do gustu nawet fanom alternatywy.

Daria ze Śląska jest jednym z największych odkryć pierwszej edycji organizowanego przez Artura Rojka festiwalu Great September w Łodzi, zagrała na Orange Warsaw Festival, OFF Festivalu w Katowicach, Męskim Graniu, występowała z Kortezem i towarzyszyła Dawidowi Podsiadło na scenie podczas jego POST PRODUKCJA TOUR. Za singiel „Gambino” była nominowana do nagrody Bursztynowego Słowika.

Podczas koncertu na żywo usłyszymy nowe numery Darii ze Śląska, w tym utwór „Duch”, do którego zrealizowana koncertowy teledysk. Jak mówi artystka w „Duchu” dominuje przeczucie dogasającej relacji, z którą nic nie da się już zrobić.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments