Wczoraj, 18 marca w Sali Wiejskiej w Wielowsi odbyła się debata społeczna. Tematy poruszane podczas debaty to bezpieczeństwo na wsi podczas prac polowych, bezpieczeństwo w ruchu drogowym, zagrożenia ze strony oszustów oraz omówienie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji Moja Komenda.

 

Głównymi tematami spotkania było bezpieczeństwo na wsi podczas prac polowych, bezpieczeństwo w ruchu drogowym, zagrożenia ze strony oszustów oraz omówienie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji Moja Komenda, które omówił Komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wielkopolskim mł.insp. Piotr Wilkowski.

Profilaktyk ostrowskiej komendy – nadkom. Krzysztof Kula omówił i przypomniał zagrożenia związane z działaniami oszustów.

Wśród prelegentów, wystąpił również Pan Tomasz Będzieszak, który omówił tematykę bezpieczeństwa na wsi podczas prac polowych w szczególności dzieci i młodzieży. Przedstawicielki KRUS omówiły zagadnienia związane z pracą rolników. Powiatowy Lekarz Weterynarii pan Dariusz Hyhs przedstawił natomiast informacje w zakresie ASF. Tematykę bezpieczeństwa przeciwpożarowego omówił dla zebranych strażak mł. asp. Szymon Kloński.

Po wystąpieniach policjantów rozpoczęła się dyskusja na temat bezpieczeństwa w miejscach publicznych oraz w miejscu zamieszkania. Pytania od uczestników debaty dotyczyły nie tylko przepisów ruchu drogowego ale również niebezpiecznych miejsc na drogach.

Wszystkie uwagi, postulaty i informacje na temat zagrożeń zostały odnotowane przez funkcjonariuszy i zostaną zweryfikowane podczas codziennych służb.
ŹRÓDŁOKPP Ostrów
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments