Kolejne osoby dewastowały amfiteatr w Parku Miejskim. Ty, razem zostały ustalone i mamy nadzieję, że odpowiedzą za swoje zachowanie.

– W krótkim odstępie czasu zarejestrowano kolejne młode osoby niszczące elewację Amfiteatru w Parku Miejskim. W dniu 12 lutego młodociany mężczyzna w godzinach popołudniowych będąc w grupie kolegów dokonał za pomocą tępego narzędzia zarysowania powłoki malarskiej na ścianie Amfiteatru. Natomiast 15 lutego młoda kobieta w godzinach wieczornych będąc w grupie rówieśników za pomocą mazaka wykonała na ścianie frontowej napisy – informuje ostrowska Straż Miejska.

W obu przypadkach osoby dokonujące aktów wandalizmu zostały wylegitymowane, o zdarzeniu powiadomiono administratora obiektu oraz prowadzone są czynności wyjaśniające mające na celu pociągnięcie do odpowiedzialności karnej sprawców wykroczenia.

Niestety z odpowiedzialnością sprawców bywa różnie. W listopadzie w odpowiedzi na jedno z interpelacji miasto Ostrów informowało, że „Odnotowane akty wandalizmu zostały zgłoszone Policji w celu ujęcia sprawców. W pierwszym przypadku, pomimo ustalenia personaliów sprawcy przez Policję, Sąd postanowił nie wszczynać postępowania wobec nieletniego i sprawa została zakończona. W drugim przypadku Policja stwierdziła, że czyn sprawcy nie zawierał znamion wykroczenia, ponieważ stanowił znikomą szkodliwość społeczną. Jednocześnie informuję, że akty wandalizmu zgłaszane są ubezpieczycielowi w celu możliwości naprawy wyrządzonych szkód oraz przywrócenia obiektu do stanu pierwotnego.”

Zobacz również: Czekaja nas utrudnienia w ruchu
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments