fot: UM Ostrów

Do Ostrowa Wielkopolskiego dla uchodźców z Ukrainy dociera międzynarodowa pomoc, a w zbiórkę darów włączyli się mieszkańcy Francji, Holandii, Niemiec a także Stanów Zjednoczonych. To przede wszystkim pomoc rzeczowa – ubrania, żywność długoterminowa, środki czystości, jedzenie dla dzieci, środki higieniczne.

Do Ostrowa Wielkopolskiego z pomocą przyjechały dwie Holenderki Mariella i Marisa, które zapakowały busa i przywiozły m.in. słodycze dla ukraińskich dzieci. Na miejscu zrobiły zakupy dla Domu Polsko – Ukraińskiego. Kupiły 30 regałów na ubrania i osobiste rzeczy, suszarki, pojemniki oraz sprzęt AGD, w tym dwie lodówki, odkurzacze, pralkę i suszarkę.

Auto ciężarowe z darami przyjechało także z Francji, gdzie w zbiórkę darów włączyli się mieszkańcy francuskiego miasta Orange. Inicjatorami pomocy byli tamtejsi przedsiębiorcy Eric Segura oraz Michael Paget. Dzięki nim do Ostrowa Wielkopolskiego dotarły m.in.: ubrania, żywność długoterminowa, środki czystości, jedzenie dla dzieci, środki higieniczne.

– Zaapelowaliśmy do swoich klientów, znajomych i przyjaciół, którzy bardzo chętnie włączyli w akcję przekazując nam pieniądze. Za zebraną kwotę zakupiono u dostawców artykułów spożywczych i higienicznych towar. Ci ostatni również w geście solidarności zaproponowali dobre ceny i zrezygnowali z marży. Lyons Club zapewnił lokale na magazynowanie dostarczanych palet i kartonów. Szef firmy transportowej z Ostrowa nieodpłatnie zobowiązał się przywieźć całego tira z pomocą do Ostrowa Wielkopolskiego – mówił Eric Segura.

Wsparcie nadeszło także z Niemiec. W Hamburgu, Era Nowych Kobiet na czele z Joanną Przetakiewicz, przygotowała transport z darami dla mieszkańców ostrowskiego Domu Polsko – Ukraińskiego.

W stanie Nowy Jork w USA, Joanna Cerrone, dla której Ostrów Wielkopolski jest rodzinnym miastem, zorganizowała zbiórkę finansową. Zebrała ponad 15 tysięcy dolarów, za które kupuje najbardziej potrzebne artykuły. To między innymi 15 zestawów garnków, 50 zestawów kołder, poduszek oraz pościeli, 30 czajników elektrycznych, 20 materacy, kilka pralek. Zbiórka finansowa cały czas trwa. W Ostrowie Wielkopolskim zakupy koordynuje mama Joanny oraz jej siostra. 

Zobacz również: Pobiegli dla Ukrainy w Ostrowie
ŹRÓDŁOUM Ostrów
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments