Staropolskie zapusty pokazujące w zabawny sposób dawne zwyczaje związane z końcem karnawału zaprezentują w sobotę 2 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach, tamtejsze zespoły folklorystyczne. Widowisko połączone będzie z zabawą taneczną i zbiórką pieniędzy na leczenie Patryka Jarczaka.

Historia 17-letniego Patryka z Przygodzic, który podczas tegorocznych ferii zimowych, spędzanych z rodziną w Emiratach Arabskich, zachorował na posocznicę miningokokową, poruszyła lokalną społeczność, media, wiele instytucji i firm.

Rodzice chłopca uruchomili internetową zbiórkę pieniędzy, prosząc o datki na leczenie i transport syna do Polski. Dzięki ludzkiej solidarności i ofiarności udało się zebrać na razie ponad 300 tys. zł. Wiadomo jednak, że całkowite koszty związane z jego leczeniem i rehabilitacją, będą dużo wyższe.

Ludowej zabawie w Przygodzicach będą towarzyszyły konkursy i swojskie jadło. Liczba miejsc dla par chcących dołączyć do tańcowania jest ograniczona. Organizatorem i inicjatorem przedsięwzięcia jest przygodzicki GOK.
ŹRÓDŁOUG Przygodzice
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments