W Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach zaadaptowano dodatkowe sale na potrzeby oddziału przedszkolnego, który liczy w tej chwili sześć grup.

Dzięki temu w przedszkolu „Jarzębinka” można było zamienić jeden oddział przedszkolny na żłobkowy, zapewniając tym samym aż 80 miejsc najmłodszym mieszkańcom Gminy Nowe Skalmierzyce.

– Reforma oświaty spowodowała, że dwie szkoły opuścił ostatni rocznik gimnazjalistów. Aby rozbudowane placówki nie świeciły pustkami, postanowiliśmy zagospodarować je zgodnie z pojawiającymi się potrzebami. A taką niewątpliwie były dodatkowe oddziały przedszkolne w mieście, albowiem dwa funkcjonujące tu przedszkola „pękały w szwach” – powiedział Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzy Łukasz Walczak.

Ponadto samorząd przeznaczył prawie 65 tysięcy złotych na budowę parkingu przy ul. Kaliskiej w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły. Wykonano go m.in. z myślą o rodzicach dowożących swoje pociechy do tej placówki. W planach jest jeszcze dodatkowy parking od ul. Hallera, plac zabaw i remont budynku z przeznaczeniem na cele przedszkolne, na które w ciągu dwóch lat z gminnego budżetu przewidziano 1.370.000 zł.

Zobacz również: Budowa stadionu w Lewkowie na finiszu.
ŹRÓDŁOUMiG Nowe Skalmierzyce, Dariusz Smułka
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments