fot. Igor Kohutnicki

W sumie 61 dodatkowych pociągów przywiezie na miejsce i odwiezie do domów uczestników 25. Pol’and’Rock Festival, który odbędzie się w terminie 1-3 sierpnia 2019 roku w Kostrzynie nad Odrą. Przez Ostrów Wielkopolski również pojadą bezpośrednie pociągi na festiwal.

 

– To, że na takie wydarzenia, jak wielki, letni festiwal muzyczny, najlepiej jest dojeżdżać środkami komunikacji zbiorowej, wydawałoby się oczywiste dla wszystkich. Podróż pociągiem jest bezpieczniejsza i tańsza niż dojazd na przykład samochodem. Dlatego cieszymy się, że po zaskakującej decyzji Przewozów Regionalnych o odmowie zadysponowania pociągów, pierwsi pomocną dłoń do uczestników Festiwalu wyciągnęli marszałkowie województw, zapewniając aż 46 połączeń kolejowych – powiedział Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy Pol’and’Rock Festival.

Przypomnijmy – na początku czerwca spółka Przewozy Regionalne poinformowała nagle, iż nie zapewni w tym roku dodatkowych połączeń na jubileuszowy Pol’and’Rock Festival. Decyzja wywołała duże poruszenie – rok wcześniej z dojazdów koleją na festiwal skorzystało blisko 70 tys. osób. Swoje wsparcie natychmiast zadeklarowali marszałkowie województw – o pomoc zaapelowała marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Polak, a koordynacji współpracy samorządów podjął się marszałek woj. pomorskiego Mieczysław Struk. W czerwcu w Gdańsku spotkali się przedstawiciele województw lubuskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, zachodniopomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Pomoc zadeklarowały także województwa mazowieckie, opolskie i wielkopolskie. W efekcie – zorganizowanych zostało 46 „marszałkowskich” pociągów na Pol’and’Rock.

Kilka tygodni po decyzji Przewozów Regionalnych głos zabrał również premier Mateusz Morawiecki, który zapowiedział, że dodatkowe pociągi PolRegio oraz Intercity jednak pojadą do Kostrzyna nad Odrą. Z piątkowej informacji wynika, iż „premierowskich” pociągów będzie w sumie 15.

– W sumie aż 61 pociągów będzie do dyspozycji uczestników Pol’and’Rock. Zwyciężył zdrowy rozsądek i teraz pozostaje już tylko życzyć uczestnikom Najpiękniejszego Festiwalu Świata udanej podróży do Kostrzyna nad Odrą. 1 sierpnia o godzinie 15:00 Pol’and’Rock tradycyjnie rozpocznie gwizdek Romana Polańskiego, ostatniego zawiadowcy stacji Żary – dodaje rzecznik prasowy Pol’and’Rock Festival.

Specjalne pociągi pojadą również przez Ostrów Wielkopolski, a szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest w serwisie Portal Pasażera.

Bilety na dodatkowe pociągi można kupić od dzisiaj.
ŹRÓDŁOWOŚP,
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments