psy, PSI Park, Wybieg dla psów

W poniedziałek, 29 maja, odbędzie się pierwsze spotkanie z Nero, Leo i innymi czworonogami oraz dogoterapeutami. Przyjdź, dowiedz się więcej o dogoterapii i zapisz się na grupowe zajęcia.

Dogoterapia to metoda wspierająca proces leczenia zarówno schorzeń fizycznych, jak i psychicznych, przydatna u osób w każdym wieku. Kontakt z psem niesie wiele radości. Jest to nie tylko okazja do miłego spędzania czasu, ale także do pojęcia aktywności fizycznej i treningu umysłowego. Zabawa, kontakt fizyczny z psem, wydawanie poleceń, obserwowanie jego zachowań i reagowanie na nie niesie możliwość zaktywizowania mózgu oraz pobudza rozwój emocjonalny. Nawiązanie więzi z psem uspokaja, pomaga w koncentracji i motywuje do aktywności, wpływa korzystnie na zmniejszenie uczucia samotności.

Praca z psem wspiera profilaktykę chorób układu krążenia, powoduje obniżenia ciśnienia krwi, zmniejsza częstotliwość występowania bólów pleców i stawów, poprawia jakość życia, zwiększając poziom ogólnego zadowolenia i bezpieczeństwa oraz ułatwia nawiązywanie kontaktów z ludźmi.

Dogoterapia to metoda, która kierowana jest zarówno do dzieci pełnosprawnych, jak i dzieci z niepełnosprawnościami, borykających się z różnego typu problemami. Polega one na terapeutycznym działaniu odpowiednio wyszkolonego psa, prowadzonego przez wykwalifikowanego terapeutę. Zajęcia z psem sprawdzają się u dzieci z niepełnosprawnością psychiczną oraz fizyczną, zaburzeniami mowy i wzroku, wadami postawy, zaburzeniami lękowymi lub emocjonalnymi. Pomogą one również dzieciom, które mają trudności w nauce, problemy z koncentracją, nie radzą sobie w kontaktach z rówieśnikami. Zajęcia z dogoterapii pomagają stymulować zmysły, ćwiczyć koncentrację, porozumiewać się z otoczeniem, wzbogacać zasób słów, doskonalić sprawność ruchową, okazywać uczucia oraz rozwijać samodzielność, co pozwala na usprawnianie rozwoju: ruchowego, intelektualnego, emocjonalnego i społecznego.

Zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowanych dogoterapeutów z Ostrowskiego Centrum Terapii. Po wstępnej weryfikacji potrzeb każdego uczestnika programu, terapeuci zdecydują o formie i ilości zajęć oraz podziale na grupy.

Pierwsze spotkanie z czworonożnymi terapeutami odbędzie się w poniedziałek, 29 maja, o godzinie 16:30 w Amfiteatrze w Parku Miejskim. Spotkanie jest otwarte i bezpłatne dla mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego.

Zobacz również: Pracownicy Urzędu Miejskiego przeprowadzą kontrole u części mieszkańców Ostrowa
ŹRÓDŁOUM Ostrów
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments