W naszym regionie doszło do dwóch włamań do domów. Sprawcy zostali zatrzymani na terenie województwa łódzkiego, a podczas zatrzymania jeden z funkcjonariuszy oddał strzały ostrzegawcze w powietrze.

Do pierwszego włamania doszło 28 września w miejscowości Ostrzeszów-Pustkowie, gdzie sprawcy wykorzystując nieobecność domowników poprzez wybicie szyby, a następnie otwarcie okna w pomieszczeniu łazienki, weszli do wnętrza budynku skąd dokonali kradzieży biżuterii oraz pieniędzy.

Kolejne włamanie miało miejsce następnego dnia, na terenie gminy Czajków, gdzie sprawcy o wnętrza budynku jednorodzinnego weszli po uprzednim wyłamaniu okna do pomieszczenia piwnicznego. W tym przypadku dokonali oni kradzieży aparatu fotograficznego oraz złotej biżuterii. Sprawcy w obydwóch przypadkach poruszali się pojazdem marki Opel koloru srebrnego.

Policjanci z Ostrzeszowa wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim podjęli czynności operacyjne, które pozwoliły na „namierzenie” sprawców. Mężczyźni po dokonanym włamaniu na terenie gminy Czajków oddalili się pojazdem w kierunku województwa łódzkiego i tam też ich pojazd został zauważony przez wieruszowskich policjantów. Samochód był zaparkowany na terenie nieogrodzonej i niezamieszkałej posesji.

Gdy po chwili na posesji pojawiło się dwóch mężczyzn, policjanci podjęli próbę ich zatrzymania. Jeden z mężczyzn pozostał na miejscu, natomiast drugi podjął próbę ucieczki, nie reagując na polecenia wydawane przez biegnącego za nim policjanta. Mężczyzna zatrzymał się dopiero po oddanych przez funkcjonariuszy strzałach ostrzegawczych w powietrze.

Sprawcami włamań okazali się 39-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego oraz  33-letni mieszkaniec Wrocławia. Jeden ze sprawców był także poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia do Aresztu Śledczego celem odbycia kary pozbawienia wolności.

W toku przeszukania pojazdu, którym poruszali się mężczyźni, w jego wnętrzu ujawniono skradzione przedmioty.

Obaj mężczyźni zostali przez Sąd tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy.

Zobacz również: Pijany uciekał przed policjantami. Ucieczkę zakończył w polu
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments