zdjęcie poglądowe,. fot: pixabay.com

Oszuści starają się wykorzystywać wszystkie możliwe sposoby, aby wprowadzić nas w błąd i wykorzystać nasze zaniepokojenie, dzięki czemu mogą uzyskać dostęp do naszych rachunków bankowych. Teraz wysyłane są wiadomości z wezwaniem do zapłaty za gaz. W przypadku braku płatności oszuści informują, że zaplanowano odłączenie gazu.

Jak poinformowała nas nasza czytelniczka dostała sms z informacją, że zaplanowano u niej odłączenie gazu chyba, że ureguluje zaległość. Nie kliknęła w link, wiedząc o tym, że oszuści w ten sposób chcą wyłudzić dostęp do konta bankowego, jednak chce ostrzec innych. Również PGNiG w opublikowanym wczoraj komunikacie informuje, że wiele osób otrzymało w ostatnim czasie sms o treści „PGNiG: Na dzień 03.03.2020 zaplanowano odłączenie gazu! Prosimy o pilne uregulowanie należności 8.45 PLN. Sprawdź na: ….” .

Może być podana inna data i kwota. Jednak zawsze na końcu znajduje się link przekierowujący na stronę płatności. Jest to fałszywa wiadomość, gdzie przestępcy chcą uzyskać dostęp do naszego konta bankowego.

W przypadku wiadomości których autorem ma być rzekomo PGNIG jak czytamy w opublikowanym komunikacie – BĄDŹ CZUJNY – NIE AKTYWUJ podanego odnośnika w wiadomości SMS, NIE REGULUJ należności z poziomu strony, na którą są Państwo kierowani! Wiadomość należy usunąć, a w przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt pod nr 22 515 15 15.”

Jak już kilkukrotnie informowaliśmy przestępcy podszywają się pod firmy energetyczne, kurierów, dostawców, urzędy. Kliknięcie w taki link i próba zapłaty, może pozbawiać nas wszystkich oszczędności. Ostatnio spotkało to mieszkankę powiatu ostrowskiego, która straciła blisko 6 tysięcy złotych. Pisaliśmy o tym TUTAJ>>.