Po raz kolejny informujemy o podejrzanych sms-ach, przez które oszuści próbują wyłudzić nasze pieniądze. Teraz na telefony zaczynają być wysyłane sms-y o aktywowaniu serwisu z ogłoszeniami.

Na jeden z naszych redakcyjnych telefonów otrzymaliśmy wiadomość z numeru 79999, w której mogła przeczytać, że dla tego numeru aktywowany został serwis z ogłoszeniami. Z tego względu abonent miał otrzymywać SMS-y ze zdjęciami i filmami. Na końcu wiadomości padło pytanie, że jeśli chcesz je wyłączyć należy odpowiedzieć TAK na podany numer telefonu.

Jeśli ktoś postanowił odpowiedzieć na taka wiadomość, może się spodziewać kolejnych wiadomości. Tutaj jednak każdy wysłany sms to koszt 11,07 zł, gdyż są to tak zwane wiadomości premium. Może się okazać również, że po wysłaniu wiadomości taka usługa faktycznie zostanie dopiero uruchomiona. Wtedy koszty mogą być naprawdę wysokie.

Jak można znaleźć przykłady podawane w mediach branżowych takie wiadomości są obecnie wysyłane z kilku numerów, jednak wyglądają bardzo podobnie.

Oczywiście można się uchronić przed takimi sytuacjami. Pierwsza to nie odpowiadać na wysłane tego typu sms-y lub w ramch drugiej opcji, zablokować u naszego operatora telefonicznego możliwość wysyłania wiadomości premium dla naszego numeru telefonu.

Mieliście podobne przypadki? Komentarze są do Państwa dyspozycji.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments