W czwartek, doszło do oszustwa metoda na tzw. „wypadek”, gdzie 79-letni kaliszanin uwierzył w zmyśloną historię o wypadku drogowym, który miał spowodować jeden z jego bliskich członków rodziny. Mężczyzna myśląc, że pomaga bliskiej osobie stracił wszystkie oszczędności.

Wielokrotnie zarówno policjanci, jak i media apelują i ostrzegają o tym, że oszuści wykorzystają najróżniejsze metody i sposoby żeby zdobyć pieniądze. Telefoniczna odmiana oszustw przybiera różne formy. W ostatnim czasie oszuści dzwonią z informacją, że ktoś bliski spowodował wypadek i trzeba zapłacić określoną kwotę, aby uniknąć aresztowania. Pieniądze mają być rzekomo przeznaczone na tzw. kaucję, a odbierać ma je osoba podająca się za policjanta.

Taki właśnie telefon w czwartek 79-letni mieszkaniec Kalisza. Do mężczyzny zadzwoniła osoba podająca się za policjanta. Oszust poinformował seniora, że jeden z członków jego rodziny był sprawcą wypadku drogowego, w wyniku którego obrażeń doznała kobieta w ciąży. Nieznajomy powiedział, że potrzebne są pieniądze na tzw. kaucję. W ten sposób sprawca wypadku miał uniknąć więzienia. Ostatecznie senior przekazał ponad 20 tys. złotych obcemu mężczyźnie, który podał się za funkcjonariusza Policji. Kiedy zorientował się, że padł ofiarą oszustwa powiadomił Policję.
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

Jakim trzeba byc skurwysynem zeby posunac sie do takich rzeczy