Dotacje z powiatu na remont zabytków

0

Do 30 września 2019 roku można składać wnioski kierowane do Zarządu Powiatu Ostrowskiego na renowację kolejnych obiektów zabytkowych. Pieniądze rozdysponowane będą podczas przydzielania środków finansowych na rok 2020.

Powiat Ostrowski pełny jest ciekawych miejsc i pięknych obiektów, które warto zobaczyć. Z powiatowego budżetu w tym roku renowacji poddane zostaną dwa kolejne zabytki. W marcu przyznano kolejnych 30 tysięcy złotych na odratowanie najcenniejszych obiektów, które posiadają wyjątkową wartość historyczną i artystyczną.

Teraz dotacja w wysokości 25 tysięcy złotych przyznana została przez Radę Powiatu Ostrowskiego na wymianę okien na wieży kościoła p.w. N.M.P. Królowej Polski w Ostrowie Wielkopolskim.

Druga dotacja to 9 200 zł. na prace konserwatorskie południowego bocznego ołtarzyka, będącego na wyposażeniu kościoła parafialnego p.w. Św. Mikołaja i Matki Boskiej Szkaplerznej w Korytach- Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Mikołaja i Matki Boskiej Szkaplerznej w Korytach. Wszystkie prace powinny być zakończone do końca listopada, wtedy upływa termin rozliczenia dotacji.

Zasady udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, znajdujących się na obszarze Powiatu Ostrowskiego ustalone zostały uchwałą Rady Powiatu Ostrowskiego w roku 2014. Dzięki takiemu wsparciu, okazałe eksponaty lub te najmniejsze detale mogą zostać uratowane przed niszczeniem. Cztery lata wcześniej odrestaurowano już trzy obiekty, w roku 2016 cztery, w roku 2017 kolejne trzy obiekty. W 2018 pieniądze rozdysponowane zostały na dwa następne zabytki, które trafiły w ręce dyplomowanych konserwatorów. Dzięki temu udaje się uratować wiele obiektów, które zachowują szczególną wartość historyczną i kulturową.
ŹRÓDŁOPowiat Ostrowski
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments