Koszykarze BM Slam Stal Ostrów pokonali dzisiaj przed własną publicznością Polpharmę Starogard Gdański 81:72. Jest to drugie zwycięstwo ostrowskich koszykarzy w tym sezonie.

Pierwsze punkty w dzisiejszym spotkaniu zdobywają goście, jednak BM Slam Stal szybko odpowiada i po rzutach wolnych J. Threatta obejmuje prowadzenie. Ostrowski zespół przeważa na parkiecie i po 10 minutach prowadził już 12 punktami.

W drugiej kwarcie ostrowski zespół zwiększa prowadzenie początkowo do 14 punktów ale goście odpowiadają i niwelują przewagę BM Slam Stal do 6 punktów. Ostatecznie po wyrównanej walce na koniec pierwszej połowy mieliśmy wynik 47:37.

Po zmianie stron BM Slam Stal powiększa przewagę i momentami prowadzi nawet 19 punktami. Ostatecznie po 30 minutach ostrowski zespół prowadził 63:48. W ostatniej kwarcie ostrowski zespół utrzymuje bezpieczne prowadzenie i ostatecznie odnosi drugie zwycięstwo w tym sezonie.

Najlepszym strzelcem w naszym zespole był Paulius Dambrauskas z 18 punktami i 6 asystami.

BM Slam Stal Ostrów – Polpharma Starogard Gdański 81:72 (26:14, 21:23, 16:11, 18:24)

BM Slam Stal Ostrów: D. Mcgill 5, J. Threatt 17, N. Jevtović 15, P. Żołnierewicz 8, J. Garbacz 3, S. Ryżek 0, J. Mokros 5, D. Szymkiewicz 10, P. Dambrauskas 18

Polpharma Starogard Gdański: J. Williams 11, K. Stokes 19, M. Paliukenas 3, B. Prahl 14, I. Wilkins 5, M. Kołodziej 0, D. Gołębiowski 6, M. Bojanowski 2, P. Dzierżak 2, J. Motylewski 10