sklep elektronika telewizory Ostrów Wielkopolski
zdjęcie poglądowe

Działająca w Polsce od 2003 roku sieć sklepów ze sprzętem elektronicznym NEONET złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości. Sieć posiada sklep w Ostrowie, a jeszcze wczoraj otwarto nowy sklep w Kępnie.

W dniu 28 listopada 2023 roku sieć złożyła wniosek o ogłoszenie upadłość, a 30 listopada został on wpisany do repertorium Krajowego Rejestru Zadłużonych.

Nie wiadomo jak będzie wyglądało dalsze postępowanie, gdyż sieć nie potwierdziła jeszcze oficjalnie tych informacji, a jeszcze wczoraj NEONET otworzył nowy sklep w naszym regionie, w Kępnie.

Natomiast na X (dawny twitter) oraz w mediach ogólnopolskich pojawiają się informacje (nieoficjalne), że NEONET aby zażegnać napotkane problemy przy jednoczesnym kontynuowaniu działalności gospodarczej podjęła decyzje o złożenie wniosku o otwarcie postępowania sanacyjnego, będąc w stanie zagrożenia niewypłacalnością.

Jak ostatecznie będzie wyglądała kwestia sieci Neonet i w jakim kierunku pójdzie postępowanie, z pewnością dowiemy się niedługo.

AKTUALIZACJA:

Zarząd Spółki NEONET S.A opublikował oświadczenie w przedmiotowej sprawie, które poniżej w całości publikujemy:


Zarząd Spółki NEONET S.A. informuje, że w dniu 27 listopada 2023 r. złożył do Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego. Celem złożonego wniosku nie jest rozpoczęcie postępowania upadłościowego. Obecnie Spółka oczekuje na otwarcie postępowania, co może potrwać kilka tygodni.

Decyzja o złożeniu wniosku restrukturyzacyjnego jest odpowiedzią na problemy płynnościowe Spółki. Na tę sytuację wpłynęło kilka czynników, w tym niezależnych od Spółki, jak obecna sytuacja na rynku sprzedaży AGD, RTV, GSM i IT. Dostrzegając istniejące zagrożenia oraz działając w trosce o bezpieczeństwo i ciągłość zakupów realizowanych przez Klientów, Zarząd NEONET jest przekonany, że postępowanie restrukturyzacyjne stanowi odpowiednią formę uzdrowienia zaistniałej sytuacji.

W toku trwającego procesu restrukturyzacji, żaden Klient sieci NEONET nie odczuje trudności i problemów w zakupach oraz obsłudze obecnych oraz przyszłych zamówień realizowanych w sklepach stacjonarnych oraz online. Podjęte kroki nie mają wpływu na procesy sprzedażowe oraz prawa konsumentów. Zarówno sklepy stacjonarne jak i sklepy internetowe nadal będą prowadzić sprzedaż, a wysyłki będą realizowane zgodnie z zamówieniami, Klienci będą mogli bez przeszkód korzystać m.in. z prawa do reklamacji czy zwrotu zakupionego towaru. Na dotychczasowych zasadach będziemy realizować obsługę sprzedażową i posprzedażową.

Jednocześnie Zarząd Spółki NEONET S.A. zdecydowanie podkreśla, że złożona w dniu 27 listopada 2023 sanacja nie jest postępowaniem upadłościowym. Jest jednym z postępowań restrukturyzacyjnych, w ramach którego ma nastąpić reorganizacja firmy ukierunkowana na rozwiązanie aktualnych trudności i umożliwienie dalszego rozwoju biznesowego w kolejnych kwartałach 2024 roku. Zarząd Spółki NEONET S.A. jest zdeterminowany do uzdrowienia przedsiębiorstwa i prowadzenia działalności.

Zarząd Spółki NEONET S.A. informuje także, iż w dniu 28 listopada 2023 roku, złożony został także wniosek o wszczęcie postępowania upadłościowego. Krok ten został podjęty wyłącznie na wypadek, gdyby w toku priorytetowego postępowania sanacyjnego nie udało się osiągnąć konsensusu między Spółką, a jej kontrahentami. Spółka nie zakłada, aby do tej sytuacji miało dojść, natomiast z uwagi na zabezpieczenie interesu kontrahentów i wierzycieli Spółki, Zarząd NEONET S.A. podjął decyzję o złożeniu obu wniosków.

Wyraźnego podkreślenia wymaga fakt, iż zgodnie z obowiązującymi przepisami polskiego prawa wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego jest rozpoznawany w pierwszej kolejności, co dobitnie pokazuje wolę Spółki do jak najszybszego i skutecznego rozwiązania aktualnych trudności.

Zobacz również: Oszuści atakują. Nie dajcie się nabrać
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments