zdjęcie poglądowe: pixabay.com

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o dobrowolnym wycofaniu z obrotu handlowego 2 serii produktów Nutramigen LGG Complete.

Z obrotu wycofane zostały: 

  • „Nutramigen 1 LGG Complete”, nr serii: 702066 ZL3F8X, data produkcji 08.06.2023
  • „Nutramigen 2 LGG Complete”, nr serii: 702074 ZL3F9S, data produkcji 09.06.2023, 

Producent: Mead Johnson Nutrition, 25 East Main Ave, Zeeland Michigan 49464, USA, w związku ze stwierdzeniem Cronobacter sakazakii w innej serii produkowanej dla rynków poza Unią Europejską i Stanami Zjednoczonymi, na tej samej linii produkcyjnej co ww produkty.

Zgodnie z ustaleniami firma Reckitt/Mead Johnson Nutrition Trading Poland Sp. z o. o.  podjęła działania naprawcze zmierzające do przeprowadzenia kompleksowych testów jakościowych które nie potwierdziły obecności Cronobacter sakazakii w produktach dystrybuowanych na rynek polski, niemniej jednak mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo wrażliwej grupy konsumentów dla których przeznaczone są przedmiotowe produkty, firma podjęła decyzję o dobrowolnym wycofaniu ich z obrotu handlowego.

Firma poinformowała, że w przypadku posiadania produktu z wymienionymi numerami serii, należy zwrócić go do miejsca zakupu. Po zwróceniu produktu do miejsca, w którym został zakupiony oraz wskazaniu numeru PESEL, na który została zrealizowana recepta, nastąpi zwrot kosztów. Nie jest możliwa wymiana produktu. Konsumenci będą mogli zakupić nowy produkt po okazaniu ważnej recepty.

Zobacz również: Duża sieć wycofała ze sprzedaży dwie partie jednego z produktów. Wykryto bakterie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments