fot: Straż Miejska Ostrów Wielkopolski

Strażnicy Miejscy interweniowali we wtorek, 5 grudnia w Parku Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie na kruchy lód weszły dzieci.

– W dniu 5 grudnia w godzinach popołudniowych do dyżurnego straży miejskiej wpłynęło zgłoszenie zaniepokojonego mieszkańca w sprawie dzieci bawiących się na częściowo zamarzniętym stawie w Parku Miejskim. Na miejsce zdarzenia niezwłocznie zadysponowany został patrol strażników a sam dyżurny obserwował za pomocą kamery monitoringu przebywające tam osoby – informują ostrowscy Strażnicy Miejscy.

Po przybyciu na miejsce strażnicy wytłumaczyli dzieciom, że lód jest jeszcze bardzo słaby może pęknąć pod osobami chodzącymi po nim, co może doprowadzić do tragedii .

Pamiętajmy, aby uniknąć niebezpieczeństwa na lodzie, ważne jest rozpoznanie jego stabilności. Stały lód ma niebieski lub zielony odcień, podczas gdy niestabilny jest biały lub żółty z powodu powietrza w jego strukturze. Natomiast kruchy i cienki lód tworzy się w miejscach, gdzie zamarzają gałęzie drzew, a także w pobliżu roślinności i źródeł wody.

Podczas przechodzenia po lodzie należy unikać obszarów pokrytych śniegiem, ponieważ tam lód jest zazwyczaj cieńszy a najlepiej na niego w ogóle nie wchodzić.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments