Pierwszy raz w Polsce wykorzystano możliwości zaawansowanych badań genetycznych jakie daje amerykańska firma Parabon. Pozwalają one na przewidywanie cech wyglądu zewnętrznego i pochodzenia osoby na podstawie DNA zabezpieczonego na miejscu zbrodni.

Dzięki temu policjancie opublikowali przewidywany wizerunek sprawcy zabójstwa kobiety do którego doszło 4 grudnia 2020 roku w Łodzi, około godziny 18.30, w Parku „Na Zdrowiu”.

Pamiętać należy, że kompozyty / wizerunki Snapshot są naukowym przybliżeniem wyglądu opartym na DNA i nie muszą być jego wiernym odwzorowaniem. Czynniki środowiskowe takie jak palenie, picie alkoholu, dieta, a także inne czynniki, takie jak zarost, fryzura, blizny nie mogą być przewidywane na podstawie DNA, dlatego mogą powodować dalsze różnice między przewidywanym a rzeczywistym wyglądem. Kompozyty stanowią ilustrację / przewidywanie cech człowieka, nie są fotografią.

Metoda Parabon Snapshot DNA Phenotyping jest wykorzystywana z powodzeniem w postępowaniach prowadzonych w Stanach Zjednoczonych z wynikiem pozytywnych identyfikacji 184 osób. Część dotyczyła nierozwiązanych spraw nawet sprzed 25 lat.


Publikowany na podstawie zabezpieczonego przez policjantów materiału biologicznego kompozyt ilustruje przewidywany wygląd sprawcy zabójstwa, do którego doszło 4 grudnia 2020 w Łodzi  /nie jest to wierna fotografia/.

Prawdopodobny wiek w chwili popełnienia czynu to przedział 30-33 lata +/- 5 lat  (na podstawie badań LK KWP w Łodzi). Skóra jasna z niewielką ilością piegów, oczy orzechowe/brązowe, włosy brązowe, pochodzenie z Europy Południowo- Wschodniej.

Jeśli ktoś ma informacje identyfikujące tego  mężczyznę proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z komendy wojewódzkiej w Łodzi przy ul. Lutomierskiej 108/112  tel. 47 841 45 05 lub kom. 798 030 848

Za wskazanie sprawcy przewidziano nagrodę w wysokości 70 000 złotych pochodzącą ze środków Policji oraz rodziny ofiary zabójstwa!

Zobacz również: Stopnie alarmowe BRAVO i CHARLIE–CRP na terenie całego kraju
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments