W ramach ogólnopolskiej Olimpiady „Zwolnieni z Teorii” w piątek, 1 marca w IV Liceum Ogólnokształcącym odbędzie się wykład dotyczący chorób oraz profilaktyki oczu. Organizatorkami wydarzenia są licealistki z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Fryderyka Chopina w Ostrowie Wielkopolskim.

„Dzięki nam widzisz świat” to projekt, który ma na celu poszerzyć wiedzę o profilaktyce wzroku, a także uświadomić, jak codzienne przyzwyczajenia potrafią negatywnie wpłynąć na wzrok.

– Temat projektu zrodził się podczas wizyty jednej z nas u okulisty. Specjalistka wypowiedziała jedno zdanie, które głęboko zapadło w pamięć: Za parę lat powstanie epidemia krótkowzroczności, spowodowana urządzeniami elektronicznymi. Dzięki tym słowom zaczęłyśmy zwracać większą uwagę na ilość osób noszących okulary w naszej szkole oraz na ulicy. Leży nam na sercu uświadomienie, zwłaszcza młodemu pokoleniu, że nieustanne wpatrywanie się w ekran, wcześniej czy później spowoduje nieodwracalne zmiany zdrowotne – piszą organizatorki wydarzenia.

W ramach projektu odbędzie się wykład, który przeprowadzi inż. Karolina Moch oraz mgr inż. Agnieszka Zdyb-Smolińska. W programie również przewidziane jest darmowe badanie wzroku.

Zobacz również: W The Voice Kids wspaniale zaśpiewała młoda mieszkanka naszego powiatu
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments