Dziś Światowy Dzień Drzemki w Pracy

0

Dziś, 12 marca, przypada Światowy Dzień Drzemki w Pracy. Nie jest to święto znane w naszym kraju i za bardzo popularne, pomimo, że jak można przeczytać w wielu publikacjach kilkunastominutowy sen w ciągu dnia poprawia produktywność oraz samopoczucie.

Prawo do drzemki praktykowane jest w wielu krajach m.in w Grecji, Hiszpanii czy we Włoszech. W Chinach ma je gwarantować konstytucja.

Niestety w naszym kraju nie jest praktykowane i rozpowszechniane. Tymczasem nawet krótka, kilkunastominutowa drzemka wpływa na obniżenie stresu, stymuluje pracę naszego mózgu, a nawet ma ograniczać ryzyko występowania chorób układu sercowo-naczyniowego. Po niej wzrasta nam poziom koncentracji i tym samym zapał do pracy.

Ważne aby nie była ona zbyt długa i powinna trwać od 10 do 30 minut oraz najlepiej w momencie tak zwanego spadku energetycznego. Przychodzi on często pomiędzy 13.00 a 15.00. Wtedy zapewnimy sobie maksymalne korzyści z krótkiej drzemki o ile szef nam pozwoli. Jeśli sami jesteśmy sobie szefem, to może warto spróbować?

 

 
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments