Dzisiaj, 14 sierpnia, mija trzecia rocznica śmierci Tomasza Jędrzejaka, Indywidualnego Mistrza Polski z 2012 roku, najbardziej utytułowanego żużlowca pochodzącego z Ostrowa Wielkopolskiego.

Tomasz Jędrzejak licencję żużlową uzyskał w 1995 roku w barwach ówczesnego Towarzystwa Żużlowego Iskra. Cztery lata później wspólnie z Karolem Malechą i rezerwowym Michałem Szczepaniakiem zdobyli jedyny w historii ostrowskiego żużla tytuł mistrzowski. Zostali Młodzieżowymi Mistrzami Polski Par Klubowych.

Macierzysty klub opuścił w 2000 roku, kiedy przeniósł się do Włókniarza Częstochowa. Tam po dwóch sezonach przeniósł się do Wrocławia. W 2003 roku w Bydgoszczy zdobył brązowy medale Indywidualnych Mistrzostw Polski. Dziewięć lat później w Zielonej Górze osiągnął największy sukces w karierze, zostając Indywidualnym Mistrzem Polski.

W 2005 roku startując dla Klubu Motorowego Ostrów zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski Par Klubowych. W latach 2004-2006 bezskutecznie z ostrowskim klubem walczył o awans do Ekstraligi. W 2018 roku reprezentował Stal Rzeszów.

Odszedł 14 sierpnia 2018 roku w wieku 39 lat.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments