Dziś w nocy rolnicy protestowali pod ostrowską komendą Policji

1

W nocy z soboty na niedzielę pod ostrowską komendą Policji zebrali się rolnicy w geście solidarności z zatrzymanymi osobami, które miały zdaniem Policji wywiesić banery informujące, że ochrona policji posła Ławniczaka w Nowych Skalmierzycach kosztowała 40 tysięcy złotych.

Około 30 rolników przyjechało w sobotę wieczorem pod ostrowską komendę w związku z zatrzymaniem trzech osób, które miały wywiesić na tablicach wjazdowych do Nowych Skalmierzyc banery, informujące ile kosztuje ochrona policji domu posła Ławniczaka. Jak mówili dzisiaj rolnicy, dom posła Tomasza Ławniczaka był pilnowany przez 42 dni, a działania policjantów mają na celu ich zastraszenie.

Policja wezwała rolników do rozejścia się, a następnie, gdy to nie nastąpiło policjanci rozpoczeli legitymowanie zgromadzonych.

Po przyjeździe na miejsce I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie i rozmowach z delegacją rolników zgromadzone osoby zostały poinformowane, że zatrzymani zostaną zwolnieni po wykonaniu z nimi czynności i nastąpi to w ciągu dwóch godzin.

Aktualizacja. godz. 13.00 >>> Komunikat Policji w sprawie zatrzymanych osób

Zobacz również: Policjanci pilnują domów polityków PIS w powiecie ostrowskim
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

Sami sobie PIS wybrali. Teraz jest już za późno. Trezba było wcześniej myśleć.