kierowca samochód
zdjęcie poglądowe

W życie weszły kolejne zmiany przepisów dotyczące kierujących. Zgodnie z nowymi zmianami ważność punktów karnych zostanie skrócona z dwóch lat do roku oraz mają zostać przywrócone kursy redukujące ilość punktów karnych.

Po roku od wprowadzenia nowych wyższych mandatów oraz zmianach w kwestii punktów karnych ponownie nastąpią zmiany. Zgodnie z przepisami, które wchodzą od dzisiaj, ważność punktów karnych wynosi rok, a nie jak wcześniej dwa lata. Należy jednak pamiętać, że nadal obowiązuje przepis mówiący o tym, że kasowane są wyłącznie punkty za wykroczenia z uregulowanym mandatem. Co ważne, czas ważności punktów karnych liczy się od momentu uregulowania mandatu.

Ponadto kierowcy co pół roku będą mogli brać udział w kursach redukujących 6 punktów karnych.

Wprowadzone zmiany z pewnością zmniejszy liczbę praw jazdy traconych przez kierowców łamiących przepisy, jednak czy zmienią one bezpieczeństwo na naszych drogach?

Z drugiej strony jak pokazują ostatnio przykłady z naszego regionu, utrata prawa jazdy nie zmienia nawyków niektórych kierujących, którzy wsiadają za kółko. Zobacz również >> Nie żyje 43-latek, który wjechał w dom oraz Dopiero, co miał zabrane prawo jazdy. Ponownie kierował i złamał przepisy
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments