Dzisiaj rozpoczyna się i potrwa do soboty, 7 sierpnia Festiwal Podróży i Regionu „Odyseja Antonińska 2021”. Organizowany jest on na terenie ośrodka rekreacyjno-wypoczynkowego Lido w Antoninie. Na wszystkie wydarzenia festiwalu wstęp jest bezpłatny.

Festiwal Podróży i Regionu „Odyseja Antonińska 2021” to niezwykłe wydarzenie, łączące doświadczenie wypraw po całym globie z doświadczeniem lokalnym, czyli tajemnicami Doliny Baryczy, nazywanej przez miłośników przyrody ósmym cudem świata. Podczas pierwszej edycji „Odysei Antonińskiej” będzie można wziąć udział w kilkunastu spotkaniach z szeroko pojętymi podróżnikami i wysłuchać ich prelekcji. Organizator festiwalu – Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach – przygotował również serię koncertów, wycieczek regionoznawczych, projekcji filmowych i warsztatów.

„Odyseję Antonińską” wieńczy spotkanie z jednym z najwybitniejszych himalaistów świata – Krzysztofem Wielickim. Tytuł jego książki „Mój wybór” jest zarazem tytułem wykładu festiwalowego. Obok Krzysztofa Wielickiego w antonińskim Lido zagoszczą tak ciekawe postacie jak m.in.: członek The Explorers Club Marcin Klósak, zdobywca Korony Ziemi Mariusz Szczuraszek, uznany fotograf przyrody Robert Kaczmarek, nagradzani reżyserzy Jarosław Wszędybył i Marcin Biegański czy kultowy dziennikarz sportowy Jakub Biłuński.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments