Dzisiaj w niedzielę 20 stycznia w Kościele Parafialnym pw.NMP Królowej Korony Polskiej w Wierzbnie przy ul. Kościelnej 23 odbędzie się koncert muzyki żydowskiej w wykonaniu zespołu „SHALOM”. Koncert zorganizowany został w ramach obchodów Dnia Judaizmu w Kościele Katolickim.

Zespół Shalom powstał w Poznaniu w 2000 roku. Jego członkami są wykształceni i pełni pasji muzycy, którzy z sentymentem i zaangażowaniem podchodzą do muzyki żydowskiej, nadając jej własny, pogodny charakter. Zespół wykonuje instrumentalne i legendarne melodie klezmerskie, które są świetnie znane szerokiej publiczności. Tym, co wyróżnia zespół spośród innych, jest ponadczasowa i autorska interpretacja starych i nowych żydowskich pieśni, śpiewanych na głosy w języku hebrajskim.

Nie jest to tradycyjny zespół klezmerski, a przypomina raczej trupę teatralno-muzyczną, która funduje swoim odbiorcom niezapomniane show.

Artyści występują w „sztetlowych” stylizacjach, a muzyka przeplatana jest pogodnymi anegdotami dotyczącymi kultury żydowskiej.

Wstęp na koncert jest wolny, a rozpocznie się o godzinie 17.00.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments