zdjęcie poglądowe, fot: pixabay.com

Oszuści po raz kolejny próbowali wykorzystać osobę starszą i oszukać ją metodą „na policjanta”. Na szczęście 86-latka nie dała się nabrać i powiadomiła o sprawie prawdziwych policjantów.

W środę, 12 lutego do 86-letniej kobiety zadzwonił oszust podający się za policjanta i zażądał od seniorki 80 tysięcy złotych, gdyż jej wnuk spowodował wypadek i został zatrzymany. Warunkiem zwolnienia było zapłacenie odpowiedniej kaucji.

Na szczęście w tym przypadku kobieta nie dała się oszukać i powiadomiła ostrowskich policjantów o próbie oszustwa.

Dlatego też prosimy! Poinformujcie swoich najbliższych! Ostrzeżcie ich przed działaniami oszustów!

Przypominamy także, że w razie wątpliwości czy osoba podająca się za wnuka lub policjanta jest nim naprawdę, należy rozłączyć rozmowę i samodzielnie wybrać numer telefonu kontaktując się z odpowiednią osobą czy instytucją.

Apelujemy również do bliskich osób starszych – zadbajcie Państwo o bezpieczeństwo seniorów. Powiedzcie im o zagrożeniach, uczulcie na opisywane przestępcze techniki z których korzystają oszuści. Porozmawiajcie ze swoimi rodzicami bądź dziadkami o czyhających na nich zagrożeniach ze strony takich osób. Wpłyńcie Państwo na osoby starsze, by kontaktowały się z Wami i pytały o radę w takich przypadkach, zanim przekażą komuś pieniądze.

Niestety wiele jest przypadków, gdy przestępcą udaje się wyłudzić pieniądze, szczególnie od osób starszych. Zobacz TUTAJ>>>
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments