fot: facebook.com/prezydent.beata.klimek/

Elektryczne hulajnogi pojawiły się w Ostrowie Wielkopolskim. Do dyspozycji mieszkańców miasta trafi 40 hulajnóg elektrycznych od blinkee.city, które można wypożyczać za pomocą aplikacji zainstalowanej na telefonie. Pojazdy są dostępne od dzisiaj.

Usługa elektrycznych jednośladów na minuty ruszyła dzisiaj w piątek, 22 listopada.

– Otrzymywaliśmy wiele sygnałów od Ostrowian, że są bardzo zainteresowani naszą usługą. Mieszkańcom miasta zależało na wprowadzeniu elektrycznych hulajnóg, które z jednej strony ograniczają zanieczyszczenie środowiska, a z drugiej zapewniają komfortowe przemieszczanie się po najbliższej okolicy. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom użytkowników i z radością udostępniamy naszą flotę w kolejnym mieście – mówi Marcin Maliszewski, prezes blinkee.city.

Aby wypożyczyć hulajnogę blinkee.city w Ostrowie Wielkopolskim wystarczy zainstalować na swoim telefonie bezpłatną aplikację mobilną. Dzięki niej użytkownik może zarezerwować pojazd na 15 minut. Koszt usługi, w nowym mieście na mapie operatora, wynosi tyle, co w pozostałych miastach Polski, czyli 2,50 zł opłaty startowej oraz 49 gr za minutę.

– Ta nowa Inicjatywa świetnie wpisuje się w nowoczesny wizerunek miasta, wspiera ekologiczne podejście do środowiska oraz zapewni mieszkańcom alternatywne środki komunikacji, które z powodzeniem znajdują miejsce w innych miastach Polski – mówi prezydent miasta Beata Klimek.

Każda hulajnoga wyposażona jest w manetkę gazu i hamulca elektrycznego oraz dodatkowo nożnego na tylnym kole. Jest także wyświetlacz informujący o prędkości i poziomie naładowania baterii. Dodatkowo każda hulajnoga posiada światło z tyłu jak i przodu.

Zobacz również: Miasto kupuje działki pod nowe przedszkola
ŹRÓDŁOBiuro prasowe blinkee.city, facebook.com/prezydent.beata.klimek
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments