Na ulicę Klasztorną w Ostrowie Wielkopolskim zadysponowano służby ratunkowe w związku z tym, że obsunął się strop w jednym z mieszkań.

Na miejscu strażacy ewakuowali z budynku wszystkich mieszkańców – 25 osób.

Na miejsce udają się również przedstawiciele miasta oraz nadzór budowlany. Trwa ocenianie powstałych uszkodzeń.

Blok miał być oddany do użytku niespełna rok temu.

AKTUALIZACJA:

Poniżej publikujemy komunikat Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim:

W jednym z mieszkań przy ulicy Klasztornej 20 w Ostrowie Wielkopolskim obniżyła się posadzka nad częścią niepodpiwniczoną. W związku z tym, oparta na niej ścianka działowa, nie mająca żadnych właściwości konstrukcyjnych, rozwarstwiła się i oderwała od stropu.

Do zdarzenia doszło w lokalu na parterze. Mieszkają w nim dwie osoby. Natychmiast zaproponowano właścicielom mieszkania pobyt w hotelu. Odmówili i w tej chwili przebywają pod opieką swojej rodziny. Sztab kryzysowy jest w stałym kontakcie z lokatorami.

Natychmiast na miejscu pojawił się sztab kryzysowy, którym zarządza sekretarz miasta Andrzej Baraniak. Ewakuowano 25 osób.

Budynek oddano do użytku w lipcu ubiegłego roku. Jest objęty gwarancją. Na miejscu jest wykonawca, który jeszcze dziś deklaruje rozpoczęcie prac remontowych.

Konstrukcja budynku jest nienaruszona. Nie ma żadnego zagrożenia budowlanego. Trwają oględziny 16 mieszkań i piwnic. Dopiero po nich, Inspektor Nadzoru Budowlanego podejmie decyzje czy lokatorzy będą mogli wrócić do swoich mieszkań.

AKTUALIZACJA 2

Mieszkańcy bloku przy ulicy Klasztornej wrócili do swoich mieszkań. Decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dalszego mieszkania zostały wyłączone dwa lokale na parterze. To, w którym doszło do osunięcia się posadzki i pęknięcia ścianki działkowej oraz sąsiedniego mieszkania, w którym nikt nie mieszka.

Matka z synem, którzy mieszkali w lokalu, w którym doszło do zdarzenia są pod opieką rodziny. Nie skorzystali z oferowanej przez miasto pobytu w hotelu. Sztab kryzysowy jest w stałym kontakcie z lokatorami.

Konstrukcja budynku jest nienaruszona. Nie ma żadnego zagrożenia budowlanego. W bloku jest 16 mieszkań. Budynek został oddany do użytku w lipcu ubiegłego roku i jest objęty gwarancją. Jutro ruszą prace remontowe mieszkania.

Zobacz również: Sala kominkowa na Stanicy po remoncie


Jeśli jesteś świadkiem jakiego zdarzenia, chcesz ostrzec innych lub poinformować – prześlij nam informacje, zdjęcie przez formularz kontaktowy lub poprzez wiadomość prywatną na portalu FB
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments