Budynek ten jest jedną z pozostałości byłej Fabryki Wagon w Ostrowie Wielkopolskim. Niestety dzisiaj budynek straszy swoim wyglądem i jest miejscem, które jak pokazują poniższe zdjęcia, przyciąga tylko osoby bezdomne.

Fabryka Wagon założona w roku 1920 specjalizowała się w montażu wagonów kolejowych i naprawie taboru kolejowego. W ciągu swego istnienia przechodziło liczne przekształcenia organizacyjne, które niestety nie zakończyły się dobrze dla zakładu, który był wizytówką naszego miasta.

Większość budynków i hal już nie istnieje, zostały wyburzone. Przy ulicy Wrocławskiej straszy jednak dzisiaj opuszczony budynek administracyjny byłej Fabryki Wagon. Budynek został wbudowany w latach 1920 -1924, a w 2016 roku wpisany został do rejestru zabytków. Jest on niestety w rękach prywatnych, a właściciel nie jest jak widać na zdjęciach zainteresowany zmianą jego przeznaczenia czy wyglądu.

Budynek Zarządu Fabryki Wagon Ostrów – Galeria

W roku 2019 również robiliśmy zdjęcia na tym terenie, na którym w części powstają teraz nowe zakłady pracy. Materiały te możecie Państwo zobaczyć w tym artykule>> Tak wyglądała część terenu byłej Fabryki Wagon [ZDJĘCIA][WIDEO]

Zobacz również: Tak wyglądał ostrowski browar tuż przed wyburzeniem
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments