W niedzielę, 26 maja, na terenie przy Sanktuarium Maryjnym w Skalmierzycach odbył się festyn rodzinny, który zorganizował proboszcz parafii ks. kan. Sławomir Nowak. Dzień Matki nie był jedyną okazją do świętowania, bowiem tego dnia ks. Nowak obchodził jubileusz 25-lecia kapłaństwa.

Ks. kan. Sławomir Nowak dał się poznać jako świetny zarządca oraz organizator, który potrafi zjednać wokół siebie mnóstwo osób chcących mu pomóc w podejmowanych inicjatywach na rzecz parafii. Jak sam potwierdza: nie mając nic, można zrobić wiele – tylko potrzeba wiary i ufności. Dzisiaj dziękuję Bogu za dar kapłaństwa i za to, że spojrzał na mnie i powiedział – pójdź za mną.

– W dniu srebrnego jubileuszu święceń kapłańskich proszę przyjąć gratulacje oraz z serca płynące podziękowania za dar Księdza kapłańskich rąk. Wdzięczność tę wyrażam nie tylko w imieniu swoim, ale również mieszkańców Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce, którym towarzyszy Ksiądz podczas wszelkiego rodzaju ważnych dla naszej wspólnoty wydarzeń – dziękował burmistrz Jerzy Łukasz Walczak.

Festyn rodzinny rozpoczął występ Miejsko-Gminnej Orkiestry Dętej przy OSP Skalmierzyce na czele z jej dyrygentem – Wojciechem Musiałem, pod którego batutą muzycy wykonali polskie i zagraniczne standardy muzyki rozrywkowej. Po nich scenę opanowały dwa zespoły rockowe – Dżem Cover Band oraz legendarny zespół Lombard, który zagrał swoje największe przeboje: „Szklaną pogodę”, „Śmierć dyskotece!” czy wykonane wraz z jubilatem „Przeżyj to sam”.

Discopolową gwiazdą festynu była formacja Weekend, której hit z 2012 roku – „Ona tańczy dla mnie” – zanotował prawie 120 milionów wyświetleń w serwisie YouTube. Poza doznaniami muzycznymi dla uczestników przewidziano stoiska gastronomiczne, darmową grochówkę, wesołe miasteczko i dmuchańce oraz tort, który ks. Nowak osobiście kroił i częstował nim ludzi. Na zakończenie dla najbardziej wytrwałych odbyła się zabawa taneczna.

 
ŹRÓDŁOUMiG Nowe Skalmierzyce, Dariusz Smułka
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments