Filip Marchwiński przedłużył kontrakt z Lechem Poznań. Młody pomocnik w czwartek podpisał swoją drugą profesjonalną umowę z Kolejorzem. Ta będzie obowiązywać przez najbliższe trzy i pół roku.

Osiemnastoletni poznaniak jest wychowankiem Kolejorza. W pierwszym zespole zadebiutował 16 grudnia 2018 roku, kiedy to pojawił się na boisku w meczu z Zagłębiem Sosnowiec. Lech wygrał to spotkanie 6:0, a „Marchewa” zdobył wtedy swoją pierwszą bramkę dla Kolejorza. Od tego momentu wystąpił w niebiesko-białych barwach 20 razy, strzelając 4 gole i raz asystując.

– Filip niedawno skończył 18 lat, już ma duże umiejętności, a jeszcze większy potencjał. To nasz wychowanek, który pokazał, że można przejść całą strukturę szkolenia i udanie włączyć się do rywalizacji o miejsce w pierwszej jedenastce. Jesteśmy przekonani, że jeśli nadal będzie rozwijał się tak harmonijnie, to w przyszłości osiągnie bardzo wiele, nie tylko w Lechu, ale również w klubach zagranicznych oraz reprezentacji Polski – zaznacza dyrektor sportowy Lecha Poznań, Tomasz Rząsa.

Dotychczasowa umowa Marchwińskiego została podpisana 22 listopada 2018 roku i obowiązywać miała do 30 czerwca 2021 roku. W czwartek obie strony doszły do porozumienia, przez co umowa młodego pomocnika została przedłużona. W tym sezonie młody zawodnik zagrał w siedmiu spotkaniach, strzelając jednego gola.
ŹRÓDŁOBiuro prasowe KKS Lech Poznań
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments