W Lubaszu odbyło się I Grand Prix Wielkopolski w tenisie stołowym w kategorii młodziczek i młodzików w którym wystartowało 36 młodziczek i 48 młodzików. LKS Tajfun reprezentowała trójka zawodników: młodziczka Agata Strzelczak i młodzicy: Filip Pioch i Tymon Kokot.

W Lubaszu wielki sukces odniósł Filip Pioch, który pewnie zwyciężył w I Grand Prix Wielkopolski, przegrywając tylko jednego seta w całym turnieju.

Bardzo dobre 5 miejsce w turnieju wywalczyła Agata Strzelczak, która w meczu półfinałowym, po bardzo zaciętym i wyrównanym pojedynku uległa 3:1 w setach późniejszej zwyciężczyni Grand Prix Młodziczek, Zuzannie Wieczorek z KS Polonia Śmigiel.

Sporą niespodziankę w turnieju sprawił Tymon Kokot, który po raz pierwszy wziął udział w zawodach tej rangi. Tymek startował w eliminacjach i awansował do turnieju głównego 32 najlepszych zawodników. W pierwszej rundzie wyeliminował turniejową „jedynkę”, Piotra Matkowskiego z LKTS Luboń, pokonując go pewnie 3:0. Niestety w kolejnym meczu przegrał z niżej notowanym przeciwnikiem i ostatecznie zajął 17 miejsce w turnieju.

Filip Pioch zwyciężając w Lubaszu zapewnił sobie start w Grand Prix Polski. Natomiast Agata Strzelczak i Tymon Kokot wystąpią w turnieju eliminacyjnym do turnieju głównego Grand Prix Polski.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments