Już w najbliższy piątek juniorzy młodsi KPR Ostrovia wezmą udział w finałowym turnieju Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Juniorów, który odbędzie się w Ostrowie Wielkopolskim. 

– Trzech pozostałych uczestników to miasta mające swoje drużyny w rozgrywkach Superligi i uznane marki na krajowej mapie szczypiorniaka. To jednak ostrowska propozycja otrzymała akceptację Związku Piłki Ręcznej w Polsce – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

W turnieju wystąpią cztery najlepsze zespoły juniorów młodszych w Polsce – Energa Wybrzeże Gdańsk, MTS Kwidzyn, PGE Vive Kielce i KPR Ostrovia.

– Wyniki naszych drużyn pokazują, że ostrowska piłka ręczna jest cały czas mocno w grze. Rok temu zabrakło nam trochę szczęścia i zespołowi juniorów nie udało się wywalczyć medalu, jednak dostanie się do grona czterech najlepszych drużyn w kraju już jest ogromnym osiągnięciem. Tegoroczny awans potwierdza prymat ostrowskiego szkolenia młodych piłkarzy ręcznych. Kluby z Kielc i Gdańska to wielokrotni mistrzowie kraju, a ostrowianie w niczym nie ustępują swoim rówieśnikom. Tego typu turniej to świetne przetarcie przed kolejnymi etapami kariery dla młodych zawodników, ale także znakomita promocja naszego miasta – podkreśla prezydent Ostrowa.

W Ostrowie już rok temu pokazano niemałe umiejętności w organizacji turnieju. Kolejny wybór naszego miasta to pochodna tych rozgrywek.

– Naszą propozycję poparliśmy jakością ubiegłorocznego turnieju. Pokazaliśmy, że potrafimy organizować sportowe imprezy na najwyższym poziomie i mam nadzieję, że również tym razem turniej będzie na miarę naszych wyobrażeń. To dla nas ogromne wyróżnienie, ale też wielka odpowiedzialność. Związek Piłki Ręcznej w Polsce kolejny raz obdarzył nas zaufaniem, ale uważam, że ze wsparciem Miasta pokażemy się z jak najlepszej strony – podkreśla Marek Śliwiński, radny miejski od lat związany z ostrowskim szczypiorniakiem.

– To dla nas duże wyzwanie, którego nie moglibyśmy podjąć bez wsparcia ze strony Miasta, za co serdecznie pani prezydent dziękuję. Mieliśmy bardzo mało czasu – w niedzielę drużyna wywalczyła awans, a w środę rano w Związku musieliśmy złożyć wniosek o organizację finału. Najważniejszy jest jednak efekt i to, że będziemy mogli emocjonować się rozgrywkami na najwyższym młodzieżowym poziomie. Już dziś zapraszam wszystkich kibiców szczypiorniaka do Szkoły Podstawowej nr 14 – zachęca Paweł Staszak, prezes KPR Ostrovia.

Zapytani o szanse zespołu jego trenerzy uważają, że są one bardzo wyrównane, a fakt gry na swoim boisku może przynieść młodym ostrowskim zawodnikom sporo korzyści.

– Gramy dla kibiców. Sport jest piękny, kiedy oglądają i dopingują nas kibice. To również nagroda dla chłopaków, móc swój ostatni turniej w tej kategorii rozegrać właśnie w swoim mieście, przed swoimi bliskimi. Jestem przekonany, że hala będzie zapełniona – uważa Rafał Stempniak, trener zespołu.

– Dla chłopców rozpoczynających tak naprawdę przygodę z piłką ręczną to wielkie przeżycie. Turniej 1/8 finału rozgrywany był również w Ostrowie i drużyna zagrała bardzo dobrze, więc i tym razem własna publiczność nie powinna ich paraliżować – dodaje trener Maciej Nowakowski.

Finałowy turniej rozpocznie się w najbliższy piątek o godzinie 15.30 meczem drużyn z Kwidzyna i Gdańska. Oficjalne otwarcie zaplanowano na godzinę 17.00. O 18.00 Ostrovia zagra mecz z Kielcami.

– Cały sezon ciężko przepracowaliśmy. Trenerzy poświęcali nam dużo uwagi. Morale jest dobre, chcemy wygrywać i będziemy o to mocno walczyć – zapewnia Łukasz Wołowicz, kapitan zespołu.

 
ŹRÓDŁOUM Ostrów
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments