Miasto Ostrów Wielkopolski co roku przeznacza środki finansowe na wspieranie realizacji zadań publicznych m.in. w zakresie rozwoju sportu poprzez szkolenie dzieci i młodzieży w różnych dyscyplinach sportowych oraz poprzez finansowe wsparcie ostrowskich klubów finansując w części ich udział w rozgrywkach ligowych.

Wsparcie to przekazywane jest na podstawie organizowanych konkursów i podziału środków finansowych na to przeznaczonych. Pod koniec 2021 zorganizowane zostały konkursu ofert na wspieranie realizacji zadań publicznych z zakresu rozwoju sportu
przez Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski w 2022 roku w ramach których podzielono kwotę 2 875 000zł.

W ramach zadania „Rozwój sportu poprzez szkolenie dzieci i młodzieży w różnych dyscyplinach sportowy” podzielona została kwota 1 200 000zł i była ona podzielona na realizacje zadań w całym 2022 roku. Dlatego też, jak informuje nas biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Ostrowie – „Wyniki zostały opublikowane w grudniu 2021 roku. Nie przewidujemy II tury tegoż konkursu.


Również w listopadzie ogłoszony został konkurs na zadanie: Rozwój sportu przez Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski w roku 2022 – I Tura „Udział ostrowskich zespołów w rozgrywkach ligowych”. W ramach tego konkursy podzielona została kwota 1 675 000zł, a termin realizacji zadania określony został od 01.01.2022 r. do 30.06.2022 r. Tak podzielono te pieniądze>>

W związku z tym, że do tej pory ogłaszane były dwie tury konkursowe, osobno na pierwsze i na drugie półrocze zwróciliśmy się z pytaniem do ostrowskiego urzędu i jak nam przekazano – Natomiast II tura konkursu ofert na wspieranie realizacji zadań publicznych z zakresu rozwoju sportu przez Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski w 2022 roku – Udział ostrowskich zespołów w rozgrywkach ligowych przewidziana jest na wrzesień 2022 roku.

Zwróciliśmy się również z pytaniem jaka będzie pula pieniędzy do podziału, jednak nie otrzymaliśmy na to pytanie odpowiedzi.

Należy w tym miejscu zaznaczyć, że podział środków na drugie półrocze na to zadanie w roku 2021 odbył się dużo wcześniej niż ma mieć to miejsce w tym roku. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło bowiem 28 lipca 2021 roku i tak wyglądał podział tych środków.

Z uwagi na wcześniejsze ogłoszenie konkursu poszczególne kluby wcześniej widziały więc jakie środki otrzymają z miasta i jaki będzie ich budżet na starcie sezonu. W tym roku dowiedzą się o tym, gdy sezony dla ich dyscyplin ligowych już się rozpoczną.
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

Po cichutku wiedzą już BM, pilka ręczna ile dostaną. Reszta nie wie.

Kluby nie powinny dostawać pieniędzy z miasta.