Dzisiaj w Ostrowskim Centrum Kultury odbyło się uroczyste wręczenie miastu Ostrów Wielkopolski Flagi Honorowej Rady Europy. Tym samym Ostrów Wielkopolski dołączył do elitarnego grona miast europejskich, które zdobyły tę prestiżową nagrodę.

Nagroda przyznawana jest miastom wyróżniającym się poprzez działania w zakresie współpracy międzynarodowej oraz aktywność międzynarodową i zasługi dla promocji idei jedności europejskiej.

Flaga Europy stanowi drugi z czterech etapów w wyłanianiu laureatów ustanowionej w 1955 roku przez Komitet Ministrów Rady Europy – Nagrody Europy. Dyplom Europy, który stanowił pierwszy etap nagrody, Miasto zdobyło w 2017 roku.

– Mam szczerą nadzieje, że będzie miasto kontynuować wysiłki w celu otrzymania następnego wyróżniania, którym jest Tablica Honorowa Rady Europy – mówił dzisiaj Valeriu Ghiletchi członek zgromadzenia parlamentarnego Rady Europy. – Niech Flaga Honorowa Rada Europy, będzie symbolem nagrody, która jest zasłużona, a jednocześnie zachętą aby kontynuować wysiłki dla dobra Ostrowa i całej Europy.

Zobacz również: Odbyła się październikowa gala Miejskiego Becikowego
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments