Szpital w Wolicy decyzją Wojewody Wielkopolskiego został przekształcony w jednoimienny szpital zakaźny do którego mają być kierowani pacjenci zakażeni koronawirusem z naszego regionu, również z powiatu ostrowskiego. W pomoc dla szpitala włączyła się Fundacja Superbohaterowie z Kalisza, która zbiera aktualnie pieniądze na zakup środków ochronny osobistej dla personelu.

Fundacja pomimo, że działa od 20 lutego aktywnie włączyła się w pomoc i zbieranie środków na zakup osprzętu, czy też posiłków dla medyków i seniorów. Dzięki m.in Fundacji Superbohaterowie w szpitalu w Wolicy zamontowany został 40-metrowy kołnierz sanitarny do dezynfekcji, łączący szpital stacjonarny z jednostką polową, który zapewni bezpieczeństwo personelu oraz pacjentów.

– Od początku pandemii pomogliśmy już kilku szpitalom, ratownikom medycznym, kupiliśmy sporo sprzęty, wydaliśmy ponad 1500szt posiłków dla medyków i seniorów, płaciliśmy za nocleg żołnierzy WOT – mówi Marcin Bilski, prezes Fundacji Superbohaterowie.

Obecnie fundacja zbiera pieniądze na ogólny osprzęt bezpieczeństwa m.in dla szpitala w Wolicy. Przedstawiciele fundacji negocjują właśnie zakup kilku tysięcy maseczek ochronnych. W zależności od zebranych środków, planowane są kolejne zakupy środków ochronnych.

Fundacje można wesprzeć poprzez wpłatę 1%, klasyczny przelew online lub tradycyjny, dane do przelewu poniżej: Fundacja Superbohaterowie Nr konta: 33 1600 1462 1897 0965 3000 0001

Fundację można wspierać również poprzez portal zrzutka – LINK do zrzutki

Więcej na temat samej fundacji oraz prowadzonych akcjach znajdziecie państwo na fanpage fundacji – https://www.facebook.com/Fundacja-Superbohaterowie-103275801273289/ oraz na stronie https://www.fundacjasuperbohaterowie.pl

Pamiętaj pomagasz również udostępniając informacje o prowadzonej akcji, czy też działaniach prowadzonych przez fundację. Nigdy nie wiadomo, kto z Państwa znajomych może pomóc.