fot: gddkia.gov.pl

Na początku tego roku zakończony został pierwszy etap projektowania drogi ekspresowej S11 na odcinku Kórnik – Ostrów Wielkopolski, jednak z uwagi na ogłoszenie upadłości wykonawcy dalszych prac projektowych GDDKiA rozpisała nowy przetarg.

Umowa na opracowania projektowe dla drogi ekspresowej S11 na odcinku Kórnik – Ostrów Wielkopolski z wykonawcą została podpisana w styczniu 2018r. Pod koniec roku 2018 wykonawca ukończył pierwszy etap projektowania (Studium Korytarzowe). Niestety wykonawca dalszych prac projektowych złożył wniosek o upadłość spółki i GDDKiA w październiku 2019 odstąpiła od umowy z winy wykonawcy i ogłoszony został nowy przetarg.

Termin składania ofert w przetargu został wyznaczony na 29 listopada 2019r., a planowany termin podpisania umowy z nowym wykonawcą to I kwartał 2020r. Termin realizacji to 44 miesiące od podpisania umowy.

Wyłoniony w ramach postępowania przetargowego wykonawca będzie miał za zadanie wykonanie kolejnego etapu prac projektowych czyli Studium Ekonomiczno-Techniczno-Środowiskowe wraz z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach oraz Koncepcji Programowej z dokumentacją geologiczno-inżynierską.
ŹRÓDŁOGDDKiA
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments