zdjęcie poglądowe. fot: pixabay.com

Główny Inspektor Sanitarny wydawał dwa nowe ostrzeżenia publiczne dotyczące żywności i jedno ostrzeżenie dotyczące wyrobu do kontaktu z żywnością.

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany poprzez system RASFF o wykryciu tlenku etylenu w surowcu, który wykorzystano do produkcji niżej wymienionych partii suplementu diety.

Szczegóły dotyczące produktu:

Producent: Simple Day S.A., ul. Armii Krajowej 2, 05-500 Piaseczno

Zalecenia dla konsumentów: Nie należy spożywać partii suplementu określonych w tym komunikacie. Tlenek etylenu jest substancją szkodliwą dla zdrowia, nie można ustalić bezpiecznych poziomów spożycia tej substancji.


Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany poprzez system RASFF o wykryciu substancji alergennej – dwutlenku siarki w produkcie określonym poniżej, którego oznakowanie nie zawierało informacji o obecności tej substancji.

Szczegóły dotyczące produktu:

Produkt: GINGER POWER – IMBIR W PROSZKU, 100 g, marki NGR

Najlepiej spożyć przed: 31.05.2023

Numer partii: LOT NO.4161

Numer artykułu: #21311 NGR

Kod kreskowy: 4260028480109

Importer: Export & Import Gunarajan Handelsagentur

Dystrybutor w Polsce: KK Polska Sp. z o.o. ul. Działkowców 15/ DOK 50-51, 84 -230 Rumia

Zalecenia dla konsumentów: Osoby z alergią bądź nietolerancją na dwutlenek siarki i siarczyny nie powinny spożywać wskazanej w komunikacie partii produktu. Spożycie produktu przez osoby z alergią na dwutlenek siarki i siarczyny może wywołać u nich reakcję alergiczną.


W wyniku kontroli urzędowej Państwowej Inspekcji Sanitarnej stwierdzono niezgodność polegającą na migracji pierwszorzędowych amin aromatycznych z wyrobu do kontaktu z żywnością określonego poniżej.

Szczegóły dotyczące produktu:

Produkt: Szumówka Altom Desing
Numer partii: KZ/20/643
Kod kreskowy: 5904252305287
Dystrybutor: ALTOM Sp. z o.o. Sp. K., ul. Franklina Roosevelta 116A , 62-200 Gniezno

Zalecenia dla konsumentów: Nie należy używać produktu wskazanego w komunikacie do kontaktu z żywnością. Pierwszorzędowe aminy aromatyczne to substancje szkodliwe dla zdrowia, które nie powinny znajdować się w żywności.

Zobacz również: Kolejne produkty wycofane przez GIS
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments