zdjęcie poglądowe. fot: pixabay.com

Główny Inspektorat Sanitarny wydał trzy ostrzeżenia publiczne dotyczące żywności dotyczące wykrycia Listeria monocytogenes w jednej partii łososia atlantyckiego, wycofaniu partii napoju izotonicznego marki APTONIA ze względu możliwe zmiany smaku i zapachu oraz o wycofaniu niektórych partii produktu „Sol&Mar, Połówek migdałów blanszowanych, smażonych z cukrem, miodem i solą” ze względu na możliwą obecność metalowych ciał obcych.

W wyniku działań Inspekcji Weterynaryjnej stwierdzono obecność bakterii Listeria monocytogenes w określonej poniżej partii łososia wędzonego.

Szczegóły dotyczące produktu:

Producent: KINGSALMON Sp. z o.o., ul. Gwiezdna 49, 84-241 Gościcino, Zakład Produkcyjny w Żelistrzewie, 84-122 Żelistrzewo ul. Pucka 70, weterynaryjny numer identyfikacyjny 22111856

Dystrybutor: Makro Cash and Carry Polska S.A. Aleja Krakowska 61, 02-183 Warszawa

MAKRO Polska wstrzymało sprzedaż kwestionowanych produktów we wszystkich halach i magazynach oraz podjęło decyzję o poinformowaniu klientów o wycofywaniu produktu poprzez rozwieszenie w halach sprzedażowych MAKRO informacji o wycofaniu produktów objętych ostrzeżeniem.

Producent KINGSALMON Sp. z o.o. ściśle współpracuje z Inspekcją Weterynaryjną w zakresie ustalenia źródła zanieczyszczenia oraz wycofania produktów z rynku. Nastąpi weryfikacja procesu produkcji i zostaną podjęte stosowne środki. Ponadto producent wdrożył procedurę działań naprawczych.

Zalecenia dla konsumentów: Nie należy spożywać partii objętej komunikatem. Spożycie żywności zanieczyszczonej Listeria monocytogenes może prowadzić do choroby zwanej listeriozą. W przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktu objętego komunikatem, należy skontaktować się z lekarzem.


Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany przez firmę Decathlon sp. z o.o. o prowadzonym wycofaniu partii napojów izotonicznych marki APTONIA ze względu na możliwe zmiany smaku i zapachu.

Wycofaniu podlega produkt, który został wprowadzony do obrotu w Polsce od 12.08.2022 do 30.09.2022 włącznie.

Szczegóły produktu:

Nazwa:  ISO Orange 500 ml – Napój Izotoniczny gotowy do spożycia – smak pomarańczowy

Marka: APTONIA

Kody kreskowe: 3583787609163 i 3583787609217

Numer partii: 03/02/2023
Data minimalnej trwałości: 03/02/2023


Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o prowadzonym przez firmę Lidl Polska Sp. z o.o. Sp. k. wycofaniu produktu Sol&Mar, Połówki migdałów blanszowane, smażone z cukrem, miodem i solą, 150 g, ze względu na informację otrzymaną od hiszpańskiego producenta Borges Agricultural & Industrial Nuts SA o możliwej obecności metalowego ciała obcego w produkcie.

Szczegóły dotyczące produktów:

Nazwa produktu: Sol&Mar, Połówki migdałów blanszowane, smażone z cukrem, miodem i solą, 150 g

Data minimalnej trwałości: 02.03.2023 oraz 02.05.2023

Producent: BORGES AGRICULTURAL AND INDUSTRIAL NUTS SA, Hiszpania

Dystrybutor w Polsce: Lidl Polska Sp. z o.o. Sp. k.

Firma Lidl Polska Sp. z o.o. Sp. k. rozpoczęła wycofywanie produktu z rynku oraz od konsumentów, w sklepach sieci oraz na stronie internetowej lidl.pl umieszczona została informacja dla konsumentów dot. zaistniałej sytuacji. Ponadto firma poinformowała o możliwości zwrotu migdałów z wyżej wymienionymi datami minimalnej trwałości do miejsca zakupu, bez konieczności okazania paragonu.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments